tesla

Elon Musk nastavuje novú latku, za jeden deň zarobil 25 miliárd dolárov!

Od šéfa Amazonu ho delí “len” 6 miliárd dolárov.

Elon Musk opäť prekvapuje. Šéf úspešnej automobilky Tesla v utorok zarobil neuveriteľných 25 miliárd dolárov. Po novom tak celková hodnota jeho bohatstva dosahuje hranice 174 miliárd dolárov, píše server NDTV.

Presne tak. Za 24 hodín zarobil čiastku, o ktorej sa mnohým môže len snívať. Akcie automobilky Tesla totiž v utorok narástli o takmer 20 %, čo je najprudší zaznamenaný nárast za posledný rok. Je tak opäť bližšie k pozícii najbohatšieho človeka na svete, ktorú aktuálne obhajuje Jeff Bezos, šéf Amazonu. Aj tomu sa podarilo zbohatnúť o nemalú čiastku, konkrétne 6 miliárd dolárov. Aktuálne si teda pripisuje celkovú hodnotu 179,9 miliardy dolárov.

elon musk
Elon Musk počas tlačovej konferencie

Taktiež stojí za zmienku, že vďaka priam neuveriteľnému rastu akcií sa svetoznámej automobilke podarilo prekonať trhovú hodnotu 100 miliárd dolárov.

Elon Musk vs. Jeff Bezos

Jeff Bezos a Elon Musk sa o prvú priečku rebríčku najbohatších ľudí na Zemi bijú už nejaký ten čas. Všetko začalo v januári, kedy hodnota Elonovho bohatstva vzrástla na 210 miliárd dolárov. Šéfovi Amazonu sa však neskôr podarilo získať prvé miesto naspäť, nakoľko sa akcie Tesly prepadli o až 36 %. Aktuálne ich však od seba delí “len” 6 miliárd dolárov.

TIP REDAKCIE
Predstavenie nových MacBookov Pro je za rohom: Na toto sa vraj môžeme tešiť!
Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať