Žiadne rady ani čakanie: Amazon v Európe otvoril prvý obchod bez pokladní

Jednoducho vojdete, nakúpite a odídete.

Asi sa všetci zhodneme, že jedným z najotravnejších aspektov na nakupovaní v kamenných predajniach sú dlhé rady, resp. čakanie pri pokladni. V budúcnosti by však tento nepríjemný trend mohol úplne vymiznúť. Ako? Jeden z možných spôsobov nám ukázala spoločnosť Amazon.

Gigant na pôde Európy, konkrétne vo Veľkej Británii, otvoril kamenný obchod, v ktorom nenájdete ani jednu pokladňu. Predajňa nesie názov Amazon Fresh a nachádza v Londýne, píše Cyprus Mail.

Čo predáva? Ako samotný názov naznačuje, v predajni možno nájsť súkromnú značku jedla “by Amazon”. Ponuka zahŕňa hotové jedlá i bežné potraviny.

Stačí vojsť, vybrať tovar a odísť. Všetko ostatné je obstarané automaticky

Proces nákupu prebieha veľmi jednoducho. Zákazník pri vstupe priloží telefón s príslušnou aplikáciou, vyberie si potrebný tovar a odíde. Áno, skutočne je to také jednoduché. A navyše tak ľudia môžu nakupovať pri menšom riziku nákazy COVID-19.

O všetko sa starajú kamery umiestnené na strope a senzory, ktoré snímajú váhu jednotlivých pultov. Na základe získaných informácií dokážu presne určiť, čo si zákazníci nakupujú, prípadne vracajú z košíka späť na pult. Platba prebehne automaticky pri odchode z predajne, o čo sa stará technológia Just Walk Out.

Amazon chce expandovať aj v Európe

Zatiaľ čo v Európe ide o nový koncept, v Spojených štátoch amerických je pomerne rozšírený. Spoločnosť tu zastrešuje už 26 takýchto pobočiek, avšak pod názvom Amazon Go. Predpokladá sa, že sa sieť postupne rozšíri do viacerých oblastí európskeho kontinentu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať