Motorola púta pozornosť na globálnu verziu Edge S, predstavenie sa má konať už čoskoro

(Takmer) špičková výbava za vynikajúcu cenu.

Spoločnosť Motorola v januári predstavila Edge S, smartfón, ktorý môžeme na základe špecifikácií zaradiť do vyšších vrstiev strednej triedy. Nedávno sme vás prostredníctvom článku upozornili, že výrobca plánuje predstaviť globálnu verziu tohto modelu. Dnes to vyzerá, že sa predpoveď zrejme už čoskoro naplní.

Spoločnosť na Twitteri zverejnila krátke video, v ktorom upozorňuje na príchod nového smartfónu, píše Gizmochina. S najväčšou pravdepodobnosťou ide práve o globálnu edíciu Edge S, ktorá ponesie označenie G100.

Motorola G100: Čo môžeme očakávať?

Zariadenie ponúkne 6,47-palcový FHD+ displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a dvoma selfie fotoaparátmi s rozlíšeniami 16 Mpx (hlavný) a 8 Mpx (širokouhlý). Vzadu sa budú nachádzať ďalšie štyri objektívy, a to 64 Mpx hlavný snímač obrazu, 16 Mpx širokouhlý objektív, 2 Mpx hĺbkový senzor a ToF 3D snímač.

Motorola Edge S
Foto: Motorola

Ďalej môžeme očakávať čipset Snapdragon 870, 6/8 GB operačnej pamäte, 128/256 GB rýchleho úložiska typu UFS 3.1 a 5 000 mAh batériu s podporou pre 20 W drôtové nabíjanie. Video nám taktiež prezrádza, že zariadenie bude disponovať USB-C portom, snímačom odtlačkov prstov umiestneným na bočnej hrane a dokonca aj výstupom pre slúchadlá.

Čo sa týka ceny, nemala by byť vysoká. Na domácom trhu sa pohybuje v rozmedzí od cca 300 do 360 eur (v prepočte). Na našom trhu to však môže byť o niečo viac.

Porovnajte si aktuálne cenovky modelu Motorola Edge Plus u slovenských predajcov: