Elon Musk je oddnes najbohatší muž sveta. Preskočil aj šéfa Amazonu

Elon Musk sa od dnešného rána raketovou rýchlosťou približoval k šialenému míľniku. Bol totiž čoraz bližšie a bližšie k dosiahnutiu prvej priečky na zozname najbohatších ľudí na svete.

Elon Musk sa od dnešného rána raketovou rýchlosťou približoval k šialenému míľniku. Bol totiž čoraz bližšie a bližšie k dosiahnutiu prvej priečky na zozname najbohatších ľudí na svete. Len pár hodín po otvorení burzy sa mu to podarilo, píše Bloomberg.

Podľa indexu miliardárov, ktorý vedie denník Bloomberg stúpajúce akcie Tesly zapríčinili aj prudký rast majetku Muska, ktorá sa vo štvrtok pohybovala na úrovni 188,5 miliardy dolárov.

Akcie Tesly vo štvrtok stúpli o 4,8 percenta. Len v roku 2020 sa zvýšili o 743 percent, čo je samo o sebe veľmi pôsobivé. Podľa Bloombergu má teraz Musk na konte o 1,5 miliardy dolárov viac ako už teraz druhý najbohatší človek na svete, šéf Amazonu Jeff Bezos. Pripomenieme, že ten sa na prvé miesto dostal ešte v októbri 2017.

Musk minulý rok v rebríčku najbohatších ľudí na svete presvišťal okolo Billa Gatesa, ktorý sa dlhé roky nachádzal taktiež na prvej priečke.

Investori očakávajú, že akciám Tesly sa bude tento rok mimoriadne dariť. Na svedomí to má mať aj výsledok volieb amerického prezidenta a tesná výhra demokratov. Demokrati sú totiž oveľa otvorenejší elektrifikácií automobilov než republikáni. To sú pre Teslu, samozrejme, fantastické správy.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať