Česko má v pláne vydať domácu verziu Netflixu. Projekt nesie názov Czechflix

Archívy obľúbených domácich staníc na jednom mieste.

Susedská Česká republika má v pláne vydať vlastnú video platformu. Aktuálne je označovaná ako Czechflix a ako samotný názov naznačuje, bude akousi domácou verziou populárnej služby Netflix. O novinke informuje portál AVmania.cz.

Za projektom má stáť Petr Dvořák, riaditeľ Českej televízie. V pláne je zlúčenie archívov niekoľkých väčších už aktívnych služieb, ako je iVysílaní, iPrima či Voyo, do jednej spoločnej platformy – Czechflixu. Užívatelia by tak mali k dispozícii všetok domáci obsah na jednom mieste.

Dvořák má v tomto ohľade rokovať aj so šéfom televízie Prima, Markon Singerom. Ten však tvrdí, že takýto projekt je beh na dlhú trať. So stanicou Nova zatiaľ na túto tému neprebiehajú žiadne rokovania.

Česko chystá Czechflix, domácu verziu služby Netflix
Ilustr. foto: pixahive.com

Czechflix: Archívy obľúbených domácich staníc na jedinom mieste

Ako to teda bude vyzerať? Princíp je pomerne jednoduchý. Obsah, resp. archívy všetkých platforiem, ktoré sú uvedené vyššie, by sa zlúčili do jedného spoločného celku, teda jednej spoločnej platformy. Tá by užívateľom ponúkala možnosť sledovať ich obľúbený domáci obsah a taktiež aj exkluzívne premiéry. Všetko na jednom mieste. Fungovala by tak podobne, ako Hulu či Britbox.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi na Slovensku spúšťa mobilné platby cez Mi Band 6 NFC

Pochopiteľne, zatiaľ je ešte príliš skoro na podrobnejšie detaily, nakoľko stále ide viac-menej o víziu. Rozhodne však ide o veľmi zaujímavý koncept, ktorý by nepochybne ocenili celé masy českých, ba dokonca aj slovenských užívateľov.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať