oneplus watch

OnePlus Watch oficiálne: Hodinky s 2-týždňovou výdržou na jedno nabitie

Nový hráč v odvetví smart hodiniek.

Popri nových smartfónoch OnePlus 9 a 9 Pro spoločnosť predstavila aj svoje vôbec prvé inteligentné hodinky OnePlus Watch. Kľúčovým lákadlom má byť dlhá výdrž na jedno nabitie.

Výrobca pri hodinkách OnePlus Watch okrem dlhej výdrže na jedno nabitie vyzdvihuje štýlový dizajn, bezproblémovú konektivitu alebo inteligentné monitorovanie zdravia a športu.

Hodinky OnePlus Watch stavili na ničím nerušený okrúhly dizajn, ktorý má evokovať klasické analógové náramkové hodinky. Puzdro z nehrdzavejúcej ocele má priemer 46 milimetrov. Povrchová úprava je vyleštená ručne. Displej hodiniek chráni mierne zakrivené 2,5D sklo.

Hodinky používateľom umožnia prezerať a odpovedať na upozornenia, uskutočňovať a prijímať hlasové hovory, prehrávať obľúbenú hudbu alebo fotografovať (diaľková spúšť). Do internej pamäte hodiniek sa zmestí približne 500 skladieb. Zo 4 GB priestoru sú pre používateľa dostupné 2 GB.

Ak ste si náhodou niekde zohnali televízor OnePlus, hodinky môžete používať aj ako diaľkový ovládač s prepínaním programov, nastavovaním hlasitosti alebo dokonca automatickým vypnutím. OnePlus Watch jednoducho zistia, že ste zaspali, a televízor vypnú.

oneplus watch
OnePlus Watch

V puzdre hodiniek sa nachádza 402 mAh batéria. Pri optimálnom používaní hodiniek zabezpečí výdrž na úrovni 2 týždňov. Aj extra aktívni jedinci by mali dostať minimálne týždňovú výdrž na jedno nabitie. 5 minút nabíjania poskytne energiu na celodenné používanie hodiniek.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi

Vďaka odolnosti 5ATM a IP68 si môžete s hodinkami aj zaplávať. V systéme hodiniek sa nachádza 110 cvičebných režimov. Automatická detekcia aktivity je dostupná len pri niektorých (beh, jogging).

Funkcie monitorovania pokrývajú azda všetko. Spánok, pulz, vzdialenosť, kalórie, rýchlosť, efektivita SWOLF (pri plávaní), saturácia krvi kyslíkom, stres, nechýbajú dychové cvičenia alebo upozornenia na vysoký tep. Všetky údaje sa zhromažďujú v aplikácii OnePlus Health.

Okrem Bluetooth pripojenia je prítomné aj sledovanie umiestnenia cez integrovaný GPS modul. Výrobca v tlačovej správe neuvádza podrobnosti o obrazovke a operačnom systéme. Vzhľadom na dlhú výdrž na jedno nabitie je asi jasné, že hodinky poháňa vlastný operačný systém a nie systém Wear OS od Google, ako sa pôvodne predpokladalo.

Pre náročných zákazníkov inžinieri vytvorili limitovanú edíciu hodiniek OnePlus Watch Cobalt. Ich puzdro je vyrobené z kobaltovej zliatiny, hypoalergénneho materiálu, ktorý je 2-násobne tvrdší a odolnejší ako nehrdzavejúca oceľ. Displej navyše chráni zafírové sklo.

Hodinky OnePlus Watch budú dostupné na slovenskom trhu. Kedy sa tak stane, výrobca oznámi neskôr. Rovnako si musíme počkať na odporúčanú cenu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať