AKTUALIZOVANÉ: Padajú vám Android aplikácie ako Gmail a ďalšie? NÁVOD ako to opravíte!

Stačí odinštalovať jednu aplikáciu a telefón sa vráti do normálu.

Za posledných niekoľko hodín sa vo svete Androidu rozmohlo zvláštne správanie aplikácií. Tie, ktoré fungovali bez problémov z ničoho nič začali „padať“. Takéto správanie sa pritom objavilo pri dôležitých aplikáciách ako Gmail, Google Play či aplikáciách bánk.

Doplnené 24.3.2021 o nové informácie na vyznačenom mieste.

Na problém už ľudia začali upozorňovať na službe DownDetector, ale aj na sociálnych sieťach RedditTwitter. Problémového správania aplikácií si už všimol aj Google, ktorý ho začal riešiť.

Android aplikácie
Padajú vám aplikácie? Skúste tento postup

Padajú vám Android aplikácie? Skúste toto

Ak máte na svojom zariadení tiež problém s aplikáciami, ktoré doteraz fungovali bezproblémovo, zamierte do obchodu Play (Google Play) a odinštalujte najnovšiu aktualizáciu aplikácie „Android System WebView“. Vývojári a nadšenci zistili, že práve táto aplikácia môže za spôsobené problémy. Ak vám tento návod nepomôže, na konci je druhá metóda, ktorá môže fungovať.

  1. Otvorte Google Play
  2. Vo vyhľadávacej lište vľavo hore ťuknite na tri čiarky
  3. Ťuknite na “Moje aplikácie a hry”
  4. Ťuknite na “Nainštalované”
  5. Nájdite “Android System WebView”
  6. Ťuknite na “Odinštalovať” a voľbu potvrdťe
  7. Ak sa problém objaví znovu, zopakujte proces

Odinštalovanie aktualizácie môže načas upokojiť situáciu a vrátiť všetko do pôvodných koľají. To, že ide chybné správanie WebView medzičasom potvrdil aj samotný Google. „Sme si vedomí problému s WebView, kvôli ktorému prestávajú fungovať niektoré Android aplikácie. Momentálne pracujeme na zistení príčiny a pripravení opravy,“ povedal hovorca Google vo vyjadrení pre Engadget.

Aktualizujte si Google Chrome

Doplnené 24.3.2021: Ak vám aktualizácia Android System Webview nepomohla, je tu ešte jeden spôsob, ako sa vyhnúť problémom s padajúcimi aplikáciami. V obchode Play si nájdite Google Chrome a aktualizujte ho manuálne. Po aktualizácii by už aplikácie mali opäť fungovať správne.

Ak dnes tiež máte problém s neposlušnými aplikáciami, vyskúšajte návod. Je možné, že to zaberie.