iphone 12 mini

iPhone 12 mini až taký hit nie je. Analytik predpovedá ukončenie výroby

Dariť sa má najmä Pro verziám smartfónov iPhone 12.

Spoločnosť Apple vlani vyhovela spotrebiteľom, ktorí chcú vlastniť malý a výkonný smartfón. V októbri 2020 predstavila iPhone 12 mini, ktorý sa stal najmenším a najľahším 5G smartfónom na trhu.

iPhone 12 mini je perfektným kompaktným smartfónom, na ktorý mnohí používatelia určite čakali. Tak veľa ich ale zase byť nemusí. AppleInsider informuje o aktualizovaných prognózach finančnej spoločnosti JP Morgan, podľa ktorej Apple upraví tohtoročný výrobný plán.

Analytik William Yang predpokladá, že dodávatelia spoločnosti Apple ukončia výrobu iPhone 12 mini v priebehu 2. štvrťroka. Dôvodom má byť relatívne nízky dopyt zo strany zákazníkov.

Apple podľa všetkého dodávateľov požiada o navýšenie objemu výroby zariadení iPhone 12 Pro a 12 Pro Max, o ktoré je na trhu väčší záujem.

iphone 12 mini
iPhone 12 mini

Wccftech začiatkom januára napísal, že iPhone 12 mini sa zo štvorice nových smartfónov iPhone 12 predával na americkom trhu v období od októbra do novembra najhoršie. Jedným z dôvodov môže byť to, že mini iPhonu konkurovali cenovo dostupnejšie alternatívy iPhone SE 2020 a iPhone 11.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi na Slovensku spúšťa mobilné platby cez Mi Band 6 NFC

Ak sa predpovede ostrieľaných analytikov naplnia, bude zaujímavé sledovať, či situácia nejakým spôsobom ovplyvní nadchádzajúci modelový rad smartfónov iPhone 13. Apple má totižto opäť predstaviť štyri smartfóny iPhone, medzi ktorými by sa mal vynímať aj iPhone 13 mini.

Pokiaľ by aj došlo k ukončeniu výroby iPhone 12 mini, ešte to automaticky neznamená, že zmizne z trhu. V skladoch obchodníkov by sa malo nachádzať dostatok kusov na to, aby dokázali uspokojiť existujúci dopyt, hoci je zrejme menší než sa očakávalo.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať