skladacie smartfony

Skladacie smartfóny chystá aj Google, Xiaomi či Oppo. Displeje má dodať Samsung

Čerstvá várka dohadov.

Samsung, Huawei alebo Motorola nie sú jedinými výrobcami, ktorí spájajú budúcnosť mobilných zariadení s flexibilnými obrazovkami. Do novo vzniknutej kategórie má onedlho prispieť aj Google, Xiaomi a Oppo.

Všetky tri menované spoločnosti by mali predstaviť vlastné skladacie smartfóny ešte v tomto roku. Aspoň to tvrdí juhokórejský portál The Elec, podľa ktorého títo výrobcovia siahnu po flexibilných OLED obrazovkách z dielne Samsungu.

Čo plánuje Google?

Pripravovaný skladací smartfón od Google má niesť kódové označenie „passport“ a obsahovať má ohybnú obrazovku so 7,6-palcovou uhlopriečkou. Podľa zdroja by mal byť predstavený v 4. kvartáli tohto roka.

Google na zariadení pracuje dlhšie, čo okrem iného dokazuje aj patentová prihláška, ktorú spoločnosť úradom predložila ešte v júli 2020.

skladacie smartfony
Foto: wipo.int

Čínske Oppo vraj vyrobí skladací smartfón s „véčkovou“ konštrukciou. Vnútorná obrazovka má v rozloženom stave ponúknuť 7,7-palcovú uhlopriečku. Vonkajší sekundárny displej bude podstatne menší, predpokladá sa uhlopriečka medzi 1,5 až 2 palcami.

Aj v tomto prípade sa počíta s OLED displejmi Samsung, hoci mal výrobca uvažovať aj nad komponentami konkurencie, spoločností BOE a Visionox.

XIaomi by zase malo vyrobiť zariadenie, ktoré sa bude podobať na Galaxy Z Fold 2. Osadiť ho má 8,03-palcovým vnútorným a 6,38-palcovým vonkajším displejom. Zobrazovacie panely má Xiaomi okrem Samsungu dodávať aj firma CSOT.

TIP REDAKCIE
Galaxy Unpacked 2: Samsung pozýva na ďalšie podujatie, prebehne 20. októbra

CSOT spolu s BOE, obe firmy pochádzajú z Číny, vyrábali displeje pre ohybnú vyklápačku Motorola Razr.

motorola razr
Foto: pocket-lint.com

Predaj skladacích smartfónov by mal v tomto roku vygenerovať 2,1 miliardy dolárov, čo by predstavovalo v porovnaní s rokom 2020 nárast o 203 percent. Lídrom v tomto odvetví je Samsung, čo asi neprekvapuje.

Ten si už pripravuje pôdu na predstavenie tretej generácie skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 3, ktoré by sa malo odohrať v lete. Zariadenie bude vybavené podporou pre dotykové pero S Pen a špekuluje sa aj o prednej kamere umiestnenej pod obrazovkou.

Tento typ technológie ale ešte nie je úplne vhodný pre komerčné využitie, preto by sme túto fámu brali s rezervou. Kamerou pod displejom sa pýši ZTE Axon 20, produkuje však nekvalitné snímky, ako zistili recenzenti portálu DxOMark.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať