MacBook Pro

MacBooky od Apple možno neprídu o Touch Bar, naznačujú nové patenty

Prejdú však menšími úpravami.

Známy analytik Ming-Chi Kuo pred mesiacom predpovedal, že tohtoročné modely špičkových notebookov MacBook Pro prídu o svoj často kritizovaný dotykový panel – Touch Bar. Existujú však náznaky, že táto predpoveď nie je správna, a teda že Apple od svojej technologickej vychytávky tak skoro neupustí.

Ako píše server TechSpot, úrad USPTO (U. S. Patent and Trademark Office) mal nedávno udeliť Apple viac ako 70 patentov, pričom dva z nich údajne poukazujú zmeny týkajúce sa panelu Touch Bar pre modely MacBook Pro. Ani jeden síce neprináša “revolučné zmeny”, no môžu dotykový panel vylepšiť aspoň do takej miery, aby už naďalej nebol tak kritizovaný.

Patent Apple
Zdroj: TechSpot

Apple má uvažovať nad dvomi možnosťami

Prvý dizajn (vľavo) ponecháva pôvodný panel na približne rovnakom mieste, ako tomu bolo doposiaľ. Pridáva však ešte jeden displej, ktorý sa nachádza tesne pod displejom a tým pádom je lepšie viditeľný. V prípade uplatnenia tohto dizajnu by tak MacBooky nedisponovali jedným, ale hneď dvoma dotykovými ovládacími panelmi.

Druhý dizajn (vpravo) je o niečo komplikovanejší. Touch Bar sa totiž nachádza na zahnutej časti panelu s displejom, ktorá prekrýva sklápací mechanizmus. Takéto prevedenie uvoľní viac miesta pre klávesnicu a taktiež bude vďaka nemu panel viditeľnejší. Otázkou však je, ako to ovplyvní sklápanie notebooku.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Samozrejme, všetko je zatiaľ len na papieri, a preto vôbec nie je isté, že Apple na niečom takom niekedy začne pracovať.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať