Konečne: Mapy Google pre Android získavajú tmavý režim

Funkcia sa mala testovať od septembra minulého roku.

Navigačná aplikácia Mapy Google pre Android konečne získava dlho očakávaný tmavý režim, ktorý dnes možno nájsť v azda každej populárnej aplikácii. Spoločnosť mala funkciu v prostredí Máp testovať už od septembra minulého roku.

Trvalo to, no dočkali sme sa. Ako informuje web The Verge, Google oficiálne oznámil rozsiahle sprístupňovanie tmavého režimu pre Mapy, ktorý ponúkne ešte tmavšie rozhranie ako doposiaľ dostupný nočný režim. Možnosť je/bude dostupná v nastaveniach.

Mapy Google sú po novom ešte prehľadnejšie

Tmavý režim sa zväčša chápe len ako farebné prevedenie šetriace batériu a oči. Samozrejme, v niektorých prípadoch to môže byť pravda, no pri navigácii ani veľmi nie. Tmavé prevedenie Máp je spracované naozaj fantasticky, čo je asi jeden z dôvodov, prečo jeho implementácia trvala tak dlho. Dôležité však je, že užívateľom môže ponúknuť lepšiu orientáciu a taktiež všeobecne lepší prehľad o okolí. Samozrejme, každý má iné preferencie.

Tmavý režim pre Mapy Google
Zdroj: Android Police

Google taktiež vylepšuje aj Android Auto, ktoré je po novom obohatené o nové pozadia a taktiež aj hry. Dostupné budú Trivia Crack, Jeopardy!, Song Quiz a dokonca aj Are You Feeling Lucky?. Ku všetkým uvedeným titulom sa bude možné dostať prostredníctvom príkazu “Hey Google, play a game”.

Okrem toho spoločnosť pridáva aj možnosť rozdelenia obrazovky, pričom jedna časť je vyhradená pre mapy a druhá pre ovládacie prvky. Dostupná však bude len v automobiloch so širšími displejmi.

Asi ako každá funkcia, aj tmavý režim pre Mapy Google sa šíri postupne. Neostáva teda nič iné, než čakať a priebežne kontrolovať dostupné aktualizácie a nastavenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať