Smartfóny Samsung s Android 11 si nerozumejú s aplikáciami na pozadí

V rebríčku DontKillMyApp sa umiestnil na prvej priečke.

Samsung tento rok odviedol skvelú prácu s šírením aktualizácie One UI 3.0 a Android 11 do svojich smartfónov. Kombinácia nového operačného systému a vlastného rozhrania so sebou prináša kopu skvelých funkcií a vylepšení, a to po estetickej i výkonnostnej stránke. Nie všetko je však ružové.

Smartfóny juhokórejského giganta totiž po novej aktualizácii veľmi aktívne vypínajú aplikácie bežiace na pozadí. Ako upozorňuje server Android Authority, v rebríčku známeho webu DontKillMyApp, ktorý hodnotí agresivitu smartfónov voči aplikáciám na pozadí, sa Samsung umiestnil na prvej priečke.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung na rebríčku zaujal prvé miesto, nie však pozitívne

Rebríček má jednoduché pravidlo – čím vyššie, tým horšie. A keďže je Samsung na prvom mieste, znamená to, že jeho smartfóny vypínajú aplikácie na pozadí častejšie ako smartfóny iných výrobcov. Prečo ale má byť dôvodom práve Android 11? Pred aktualizáciou sa totiž zariadenia výrobcu nachádzali “až” na tretej priečke.

Našťastie, tento problém sa dá vyriešiť. Správanie smartfónu voči aplikáciám na pozadí možno pozmeniť pomerne jednoduchým spôsobom: Prejdite do nastavení aplikácií a zvoľte ľubovoľnú aplikáciu na zozname. Vyberte sekciu Batéria a následne sekciu Optimal. využív. batérie. Keď tak učiníte, zvoľte možnosť Všetky (rozbaľovacie menu) a potom vám stačí už len vypnúť optimalizáciu prostredníctvom príslušného tlačidla.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Prečo je výrobca voči aplikáciám na pozadí taký agresívny? S najväčšou pravdepodobnosťou kvôli ušetreniu čo najväčšieho množstva energie, čo sa rozhodne hodí. Výdrž batérie totiž dnes nemožno hodnotiť len na základe kapacity udanej v mAh. Veľmi kľúčovým faktorom je práve aj optimalizácia softvéru. V tomto smere to však Samsung trochu preháňa.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať