zdielanie nablizku

Zdieľanie nablízku teraz podporuje aj odosielanie aplikácií

Rýchlo a bez pripojenia na internet.

V druhej polovici minulého roka Google sprístupnil v zariadeniach s operačným systémom Android 6.0 a novším nástroj Zdieľanie nablízku, ktorý môžeme považovať za akúsi obdobu funkcie AirDrop od Apple.

Zdieľanie nablízku je praktickou funkciou. Medzi dvoma blízkymi zariadeniami umožňuje prenášať rôzny obsah, fotky, videá, súbory, dokumenty či internetové odkazy, veľmi rýchlo a jednoducho.

Stačí z galérie smartfónu vybrať fotografiu, ťuknúť na ikonu zdieľania a zvoliť „Zdieľanie nablízku“. Z ponuky následne vyberiete blízke zariadenie, ktoré smartfón vyhľadal a počkáte, kým druhá strana potvrdí prijatie obsahu.

Nadviazanie vzájomného spojenia zariadení je podmienené zapnutým pripojením Bluetooth a WiFi a aktívnou lokalizáciou. Obe zaradenia musia byť navyše odomknuté.

Zdieľanie nablízku toho dokáže ešte viac. Po novom môžete prostredníctvom tejto funkcie zdieľať aj celé aplikácie, ktoré máte nainštalované smartfóne. Všetko bez toho, aby ste potrebovali pripojenie na internet. Proces je navyše veľmi rýchly.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!
zdielanie nablizku

Google to vymyslel tak, že Zdieľanie nablízku implementoval priamo do obchodu Google Play. V aplikácii obchodu prejdete do bočného menu, kde vstúpite do kategórie Moje aplikácie. Na vrchnej lište zvolíte „Zdieľať“ a vyberiete si, či chcete aplikáciu odoslať alebo prijať.

Aj v tomto prípade teda platí, že musí druhá strana prijatie aplikácie potvrdiť manuálne. Po ťuknutí na „Odoslať“ vyberiete konkrétnu aplikáciu a počkáte, kým druhá strana na rovnakom mieste v obchode Play ťukne na tlačidlo „Prijať“.

Aplikácia by sa mala po úspešnom odoslaní do cieľového zariadenia automaticky nainštalovať na pozadí systému. Nová voľba zdieľania aplikácií sa v Android zariadeniach objavuje postupne, v najbližších dňoch by na ňu mali naraziť veštci používatelia smartfónov a tabletov s OS Android.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať