fps boost

Xbox ohlásil prvých 5 hier, ktoré podporujú vylepšenie FPS Boost

Viac snímok za sekundu v starších hrách.

Herné konzoly Xbox Series X a Series S z dielne Microsoftu sú vybavené výkonným hardvérom, vďaka ktorému sa hry načítavajú rýchlejšie, pracujú na vyšších snímkovacích frekvenciách a ponúkajú krajšie vizuálne spracovanie aj s podporou technológie HDR.

Konzoly Xbox Series X a Series S si s ľahkosťou poriadia so všetkými novými a modernými hrami, ktoré sú pre ne dostupné. Výhodou nových konzol od Microsoftu je, že si rozumejú aj so staršími hrami, ktorých je v knižnici neúrekom.

Vďaka spätnej kompatibilite si tak môžete zahrať hru, ktorá síce nie je nová, no patrí medzi vaše srdcovky. Vylepšenia neobchádzajú ani hry staršej generácie. Xbox pripravil funkciu FPS Boost, ktorá dokáže v starších herných tituloch zdvihnúť snímkovanie dvoj, v niektorých prípadoch až štvornásobne.

FPS boost
Foto: Microsoft

Microsoft vo svojom blogu predstavil prvú várku hier, ktorých výkon vylepšuje funkcia FPS Boost. Ide o tituly Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 a Watch Dogs 2.

Napríklad New Super Lucky’s Tale zvládne plynulé zobrazovanie obsahu na úrovni 120 FPS. Také UFC 4 pracuje so 60 snímkami za sekundu, a to aj na menšej konzole Xbox Series S.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Úvodná kolekcia hier nebola zostavená náhodne. Microsoft vybral tie hry, ktoré sú medzi používateľmi veľmi obľúbené. Okrem toho vybral také hry, na ktorých sa dá pekne ukázať, ako FPS Boost pracuje.

Kolekcia hier kompatibilných s FPS Boost sa bude v najbližších mesiacoch postupne rozširovať.

Na jar dostanú konzoly aktualizáciu, po ktorej v systéme pribudne indikátor informujúci hráčov o tom, že hra beží v režime FPS Boost. Sprístupní tiež nové tlačidlo pre vypnutie a zapnutie vylepšení FPS Boost a Auto HDR.

Porovnajte si ceny konzoly Xbox Series X u slovenských predajcov:

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať