Xiaomi Mi 10 Ultra OFICIÁLNE: 120 Hz displej, 120-násobné priblíženie a 120 W nabíjanie!

Bolo nám to sľubované, dočkali sme sa. Xiaomi dnes predstavilo svoju novú vlajkovú loď. Reč je, samozrejme, o Mi 10 Ultra.

Dočkali sme sa. Xiaomi dnes predstavilo svoju novú vlajkovú loď. Reč je, samozrejme, o Mi 10 Ultra, ktorému sme na našom webe v priebehu posledných dní venovali niekoľko článkov. Teraz je však už všetko oficiálne. Čo teda ponúka čerstvo predstavený špičkový model z dielne čínskeho giganta?

Začneme tým, na čo sme sa zrejme tešili najviac – rýchlym nabíjaním. Ako upozornil server Android Authority, Xiaomi Mi 10 Ultra disponuje 4 500 mAh batériou s podporou pre 120 W drôtové nabíjanie. Po zapojení nabíjačky do smartfónu tak dokážete batériu do plnej kapacity obnoviť v priebehu len 23 minút (41 % do 5 minút, tvrdí Xiaomi). Nabíjačka je obsiahnutá v balení.

Okrem toho však Mi 10 Ultra podporuje aj 50 W bezdrôtové nabíjanie, ktoré dokáže batériu obnoviť za približne 40 minút, čo je naozaj veľmi slušné. Špecifikáciu batérie kompletizuje podpora pre 10 W reverzné nabíjanie.

Zdroj: Xiaomi

48 Mpx hlavný fotoaparát, 120-násobné priblíženie

Zadná strana smartfónu, ktorú chráni Gorilla Glass 6, je domovom pre štvoricu fotoaparátov. Hlavnú úlohu zohráva 48 Mpx hlavný snímač (1/1,32″) s podporou pre optickú stabilizáciu obrazu (OIS). Senzor taktiež využíva technológie spájania pixelov, čo znamená, že vytvára 12 Mpx snímky.

Ostatne zostava obsahuje 48 Mpx teleobjektív IMX586 s podporou pre 120-násobné digitálne priblíženie, OIS a natáčanie 8K videí, 20 Mpx širokouhlý snímač so 128-stupňovým zorným poľom a 12 Mpx senzor s 2-násobným optickým priblížením pre portréty. V miniatúrnom výreze na prednej strane svoje miesto zaujal 20 Mpx selfie fotoaparát.

TIP REDAKCIE
Sygic má novinku, do navigácie pridal rozpoznávanie dopravných značiek

Fotoaparáty už stihol otestovať aj známy benchmark DxOMark. Xiaomi Mi 10 Ultra ovládol jeho rebríček, nakoľko získal až 130 bodov (140 bodov za fotografie, 106 bodov za video).

Špičkový displej, procesor, RAM aj úložisko

Interiér obsahuje špičkový čipset Snapragon 865 od Qualcommu s podporou 5G sietí. Správne, Xiaomi sa rozhodlo pre štandardný model, nie vylepšený, pravdepodobne kvôli zníženiu nákladov. Treba však poznamenať, že základný Snapdragon 865 je stále veľmi výkonný, a tak by mal postačiť aj náročnejším užívateľom. Základná výbava obsahuje aj operačnú pamäť typu LPDDR5 a úložisko typu UFS 3.1. Rýchlosť by teda mala byť skutočne blesková.

Toto všetko sa skrýva za 6,67-palcovým OLED displejom s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. O jeho ochranu sa stará vrstva Gorilla Glass 5.

Základná výbava smartfónu však obsahuje aj podporu pre odomykanie tvárou, snímač odtlačkov prstov v displeji, IR blaster, NFC a stereo reproduktory.

Dostupné varianty

Xiaomi Mi 10 Ultra bude dostupný v nasledujúcich prevedeniach:

  • 8/128 GB
  • 8/256 GB
  • 12/256 GB
  • 16/512 GB

Čo sa týka farebných kombinácií, záujemca bude mať na výber spomedzi Obsidian Black, Mercury Silver a Transparent Edition. Cena za najlacnejší variant (8/128 GB) na domácom trhu začína na hranici 5 299 čínskych jüanov, čo v prepočte vychádza na približne 650 eur. Na našom trhu však zrejme bude o niečo drahší.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať