office

Všetko na jednom mieste: Aplikácia Microsoft Office je dostupná v zjednotenej verzii

Spoločnosť Microsoft sprístupnila novú verziu kancelárskej aplikácie Office, ktorá síce neprináša nové funkcie, no aj tak stojí za pozornosť. 

Spoločnosť Microsoft sprístupnila novú verziu kancelárskej aplikácie Office, ktorá síce neprináša nové funkcie, no aj tak stojí za pozornosť. 

Po novom sa totižto všetky typické nástroje Word, Excel, PowerPoint a OneNote nachádzajú v jednej aplikácii. To je určite praktickejšie riešenie, ako sťahovať a inštalovať každý nástroj zvlášť ako samostatnú aplikáciu.

Microsoft zjednotenú aplikáciu testoval od novembra minulého roka. Zatiaľ je dostupná len pre Android, verzia pre iOS príde neskôr. Trvať by to nemalo dlho. Nové riešenie ale má jeden nedostatok, ktorý si všimli autori z AndroidPolice.

Microsoft Office

Aplikácia Microsoft Office je nastavená pre používanie v režime na výšku, čo je ideálne pre smartfóny. Pri používaní aplikácie na tabletoch by sa ale hodil režim na šírku, ktorý by lepšie využil možnosti veľkých obrazoviek. Nastavenie rozloženia užívateľského prostredia sa v aplikácii očividne prepnúť nedá.

TIP REDAKCIE
Aplikácia SWAN GO je po novom dostupná v televízoroch ďalšej značky

Snáď tvorcovia časom aplikáciu aktualizujú, aby sa dala pohodlnejšie používať aj na tabletoch. Microsoft Office je nenáročný. Fungovať bude na každom Android smartfóne s min. 1 GB operačnou pamäťou a procesorom ARM.

Ak služby balíka Office používate, do obchodu Google Play vás privedie tento odkaz.

Total
7
Zdieľaní