Honor má veľké ambície: Svojimi vlajkovými loďami chce konkurovať aktuálnym lídrom

Rozhodne na to má, no nebude to ľahké.

Honoru svitá na lepšie časy. Odkedy sa odlúčil od Huawei, získal samostatnosť a s ňou aj kopu možností, vďaka ktorým môže opäť prosperovať. A vyzerá to, že ich aj plánuje využiť.

Zhao Ming, riaditeľ Honor, v nedávnom rozhovore prehlásil, že spoločnosť v tomto roku prinesie na trh niekoľko vlajkových lodí, ktorými bude konkurovať svetoznámym gigantom ako Apple či Huawei, píše Gizchina.

Realizáciu svojich plánov odštartovala radom Honor V40, ktorý plánuje v budúcnosti rozšíriť o ďalšie modely. Na zozname však má byť aj nová séria Magic či globálna verzia V40, ktorá by mala doraziť aj so službami Google.

Honor síce plánuje venovať zvýšenú pozornosť top-end modelom, no to neznamená, že upustí od svojho úspešného segmentu smartfónov strednej triedy, resp. cenovo dostupných smartfónov. Okrem iného by sme sa tento rok mali dočkať nástupcov modelov 10X Lite, 9A či Play 4.

Honor

Honor má v pláne preniknúť na ďalšie trhy

Ďalším dôležitým cieľom spoločnosti je prienik na nové trhy. Ming si veľmi dobre uvedomuje význam konkurencieschopnosti na dnešnom pomerne presýtenom trhu, čo je dôvod, prečo sa rozhodol výrazne posilniť oddelenie výskumu a vývoja (R&D).

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Kľúčovou oblasťou, resp. trhom, má byť aj Európa. Môžeme teda očakávať, že väčšina (alebo možno aj všetky) vlajkových lodí, ktoré spoločnosť vydá, bude dostupná aj u nás.

Honor rozhodne má na to konkurovať aktuálnym lídrom. Jeho smartfóny sa vždy vyznačovali štýlovým dizajnom, kvalitnou výbavou, výkonnými fotoaparátmi a predovšetkým rozumnou cenou. Kombinácia týchto a ďalších faktorov, ako je napríklad obnova spolupráce s Google a tým pádom znovunadobudnutie oprávnenia na používanie služieb Google, nepochybne pomôže spoločnosti získať späť svoju popularitu, i keď to možno nejaký ten čas potrvá.

Aký je váš momentálny pohľad na situáciu? Kúpili by ste si vlajkovú loď od Honor, ak by disponovala službami Google?

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať