Skvelá správa: CEO spoločnosti Honor plánuje čoskoro obnoviť vzťahy s Google

Aj v týchto momentoch majú prebiehať potrebné rokovania.

Spoločnosť Honor sa pred pár mesiacmi odlúčila od svojej materskej spoločnosti a stala sa samostatnou jednotkou, vďaka čomu sa jej otvorili dvere k mnohým a veľkým možnostiam. Jednou z nich je aj obnovenie vzťahov so softvérovým gigantom Google.

Novšie smartfóny od Honor nemali a stále nemajú prístup ku službám Google, nakoľko v podstate až donedávna spadali pod Huawei. To sa však môže v blízkej budúcnosti zmeniť, informuje publikácia Android Authority. Víziou spoločnosti je vyrábať špičkové vlajkové lode, ktorými by dokázala konkurovať nielen aktuálnym lídrom, ale aj svojej bývalej materskej spoločnosti. K tomu však, pochopiteľne, potrebuje Google.

To si uvedomuje aj samotný CEO, George Zhao, súdiac podľa jeho nedávneho prehlásenia, ktoré prišlo počas rozhovoru so South China Morning Post. Konkrétne povedal, že očakáva skoré obnovenie vzťahov s Google. Aj v týchto momentoch majú prebiehať potrebné rokovania.

Honor je na dobre ceste

Honor je skutočne na dobrej ceste. Minulý mesiac obnovil vzťahy s mnohými významnými menami, ako napríklad Qualcomm, Intel, MediaTek či AMD. Vlastne tak chýba už len jeden dôležitý článok – Google.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Možnosť skorého obnovenia vzťahov s Google však nie je to jediné, čo sme sa z rozhovoru dozvedeli. Na adresu generálneho riaditeľa totiž padla aj otázka, či sa nebojí opätovného uvalenia sankcií. “Neexistuje dôvod, prečo by na bežnú firmu zameranú na spotrebnú elektroniku mali byť uvalené sankcie. Pracujeme v súlade s nastavenými pravidlami, platíme dane i poplatky spojené s duševným vlastníctvom. Disponujeme interným úradom, ktorý kontroluje súlad s pravidlami a reguluje správanie každého systému,” znela jeho odpoveď.

Ak teda všetko prebehne hladko, môžeme očakávať, že Google a Honor budú čoskoro opäť partnermi, čo čínskemu výrobcovi umožní si znovu presadiť svoju čestnú pozíciu na trhu.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať