Honor V40 5G oficiálne: 50 Mpx fotoaparát a čipset od MediaTeku

Značka Honor predstavila svoj prvý smartfón od chvíle, kedy sa oddelila od materskej spoločnosti Huawei.

Značka Honor predstavila svoj prvý smartfón od chvíle, kedy sa oddelila od materskej spoločnosti Huawei. Honor funguje ako nezávislý subjekt pod krídlami nového majiteľa, holdingu Shenzhen Zhixin New Information Technology.

Mobilná novinka nesie označenie Honor V40 5G a ponúka slušnú výbavu. Ak čakáte na informáciu o prítomnosti aplikácií a služieb od Google, sklameme vás. Ich dostupnosť je stále nejasná.

Smartfón bol predstavený na tlačovom podujatí v Číne, kde sa aj začne predávať. O službách od Google nepadla počas podujatia žiadna zmienka. Zmeniť sa to môže s ohlásením medzinárodnej dostupnosti zariadenia, na čo si však ešte musíme počkať. Ak vôbec k takémuto oznámeniu dôjde.

Honor V40 5G je pomerne hranatým smartfónom, ktorý sa z prednej strany podobá na Huawei Mate 40 Pro. Jeho zadná strana je na tom inak, výrobca umiestnil fotoaparáty do vertikálneho modulu v tvare obdĺžnika, v ktorom dominuje hlavný RYYB snímač obrazu.

Foto: Honor

veľkosť 1/1,56“, 50 Mpx rozlíšenie, svetelnosť f/1.9 a pixely veľké 1,0 µm, respektíve 2 µm pri zohľadnení technológie zlučovania informácií zo susediacich pixelov (tzv. pixel-binning). Hlavnú jednotku dopĺňajú ďalšie dva fotoaparáty. 8 Mpx ultra široký snímač (f/2.4) a 2 Mpx makro kamera. O zaostrovanie sa stará laser.

Honor V40 5G očarí 6,72” OLED displejom so zakrivenými postrannými okrajmi a podlhovastým otvorom pre selfie fotoaparát (16 Mpx, f/2.0, snímač teploty farieb). Disponuje rozlíšením 2676 x 1236 pixelov, 120 Hz obnovovaciu frekvenciou a 300 Hz vzorkovacou frekvenciu (odozva na dotyk). Zobrazovací panel tak uspokojí aj náruživých hráčov mobilných hier.

Stačiť im musí výkon 7 nm 8-jadrového čipsetu Dimensity 1000+ s 5G modemom z dielne spoločnosti MediaTek. Operačná pamäť má kapacitu 8 GB, interné úložisko 128 GB. Dostupná je aj verzia so 256 GB pamäťou. Výrobca použil staršie typy pamätí LPDDR4x a UFS 2.1.

Foto: Honor

Honor V40 5G si osvojil extra rýchle nabíjanie, akým sa pýši prvotriedny Huawei Mate 40 Pro. 66W adaptér nabije 4000 mAh batériu za približne 35 minút. Bezdrôtové nabíjanie za rovnaký čas doplní rovnú polovicu z kapacity batérie (50W).

Žiaľ, novinka používa operačný systém Android 10, nie jeho najnovšiu verziu, ktorá je už nejaký čas dostupná. Prekrýva ho softvérová nadstavba Magic UI 4.0.

Cena smartfónu je na prvý pohľad atraktívna – na domácom trhu sa začne predávať od približne 455 eur. Ak by sa však Honor V40 5G dostal do Európy, cena bude vyššia.

Podľa ruského denníka Kommersant bude môcť spoločnosť Honor vďaka osamostatneniu opäť pristupovať k službám od Google. Túto informáciu ale do týchto chvíľ niekto nepotvrdil. Počkať si tak musíme na ďalší vývoj.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať