Streamer si za jedinú noc zarobil 13 tisíc eur: Chcel, aby ho sledovatelia budili zo spánku

Asi sa veľmi nevyspal.

Twitch je skutočne perspektívna platforma, ktorá ponúka kreatívnym tvorcom more možností. Aj keď sú začiatky vždy pomerne ťažké, každý, kto má vôľu vydržať a vie užívateľom ponúknuť unikátne podaný obsah, má možnosť sa zviditeľniť a taktiež si aj slušne zarobiť.

V dnešnej ére žije kopa streamerov, pre ktorých je hranie hier pre divákov hlavnou zárobkovou činnosťou. Nie sú to však len hry, čo ľudia sledujú a podporujú. Streamer vystupujúci ako Asian Andy zvolil trochu odlišný spôsob využitia služby, ktorý mu vo veľmi krátkom časovom úseku vyniesol neuveriteľných 16 tisíc dolárov (cca 13 170 eur).

Streamer nechal sledovateľov, aby ho budili. Každú hodinu zarobil vyše 1 800 eur

Čo robil? Jednoducho sa uložil na spánok a vyhlásil súťaž, v ktorej sa mali jeho sledovatelia snažiť o to, aby ho zobudili, píše UNILAD. Áno, tento koncept nie je nový a v minulosti sa už objavil, no Andy ho podal trochu inak.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024

Sledovatelia mali streamera budiť peniazmi, resp. rôznymi hlasnými zvukmi, ktoré boli vyvolané investíciami peňazí. Dostupná bola napríklad hlasná hudba, psí štekot, hlas čítajúci text či dokonca aj siréna upozorňujúca na jadrovú hrozbu.

Streamer za noc zarobil 13 tisíc eur
Zdroj: Asian Andy

26-ročný streamer si týmto netradičným spôsobom dokázal len v priebehu 7 hodín zarobiť 13 tisíc eur, čo je viac ako 1 800 eur za hodinu. Andy zážitok opísal aj vo svojom novom videu na platforme YouTube, pričom divákom poskytol aj niekoľko záberov, na ktorých sa budí na hlasité a často nepríjemné zvuky.

Sám bol veľmi milo prekvapený z čiastky, ktorú sa mu podarilo v priebehu jedinej noci zarobiť. Prekonal tak rekord streamera Ice Poseidon, ktorý si týmto spôsobom v roku 2017 dokázal zarobiť 5 tisíc dolárov (4 116 eur).

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať