ea

V EA opäť nakupovali, za štúdio Glu Mobile zaplatili 2,1 miliardy

EA odkúpila koncom minulého roka aj britského tvorcu pretekárskych hier Codemasters.

V hernom priemysle sa uskutočnila veľká akvizícia. Spoločnosť Electronic Arts (EA) odkúpila herné štúdio Glu Mobile, ktoré sa orientuje na vývoj mobilných hier. Informuje o tom vo svojom blogu.

Electronic Arts za spoločnosť Glu Mobile zaplatil 2,1 miliardy dolárov s tým, že obchod ešte musia schváliť akcionári a príslušné regulačné úrady. Udiať by sa tak malo v máji.

EA vďaka tejto akvizícii posilní svoje postavenie v odvetví mobilných hier, ktoré stále dynamicky rastie. Glu Mobile má v portfóliu množstvo hier pre mobilné zariadenia rôznych žánrov.

Popri príležitostných hrách to sú hry so športovou tematikou, tituly, ktorým prepožičali meno rôzne celebrity (napr. Kim Kardashian: Hollywood), alebo klasické stolové hry, ktoré vývojári pretvorili do digitálnej podoby.

ea

Glu Mobile pri svojich hrách uplatňuje typický obchodný model free-to-play, zarába teda na mikrotransakciách, ktoré hráči uskutočňujú priamo v jeho hrách. Spoločnosť má 800 zamestnancov, z toho 500 vývojárov. Celý tím sa pripojí k vývojárom EA.

Hry od EA majú dosah na 430 miliónov hráčov, z toho 100 miliónov hráčov sa aktívne venuje hrám pre mobily a tablety. Akvizícia tak podporí ďalší rast spoločnosti ako aj jej používateľskej základne.

V prípade Electronic Arts nejde o prvú akvizíciu. Spoločnosť sa vybrala na nákupy aj koncom minulého roka, kedy prevzala za 1,2 miliardy dolárov britskú spoločnosť Codemasters. EA si od tohto kroku sľubuje získanie „vedúcej pozície v odvetví pretekárskych hier.“

Hry pre mobily neunikajú ani konkurencii. Za pripomenutie stojí obchod z roku 2015, kedy Activision odkúpil štúdio King, tvorcu mobilných hier, za 5,9 miliardy dolárov. Ide o štúdio, ktoré vyrobilo nesmierne populárnu hru Candy Crush Saga.