EA chce kraľovať pretekárskym hrám, za 1,2 miliardy kupuje spoločnosť Codemasters

Pred koncom aktuálneho roka sa v hernom priemysle udial významný obchod. Spoločnosť Electronic Arts odkupuje britské štúdio Codemasters s cieľom získať vedúcu pozíciu v odvetví pretekárskych hier, informuje The Verge.

Dohoda o akvizícii by mala byť definitívne uzavretá v prvom štvrťroku 2021. Zaujímavosťou je, že EA nebola jedinou spoločnosťou, ktorá mala o Codemasters záujem. Spoločnosť preplatila konkurenciu, firmu Take-Two Interactive, ktorá vlastní Rockstar Games a 2K Sports.

Take-Two Interactive ponúkol za štúdio Codemasters 970 miliónov dolárov. Electronic Arts ponuku zvýšil na 1,2 miliardy dolárov, čo napokon zvíťazilo.

Britská spoločnosť Codemasters je veteránom herného priemyslu. Vznikla ešte v 80. rokoch. Medzi prvé herné hity spoločnosti patril titul Dizzy, ktorý si mohli hráči spustiť na zariadeniach ZX Spectrum a Commodore 64.

Foto: Codemasters

V posledných desaťročiach Codemasters ťažil z tvorby obľúbených pretekárskych hier, napríklad titulov Dirt, GridProject Cars a Formula 1. EA tak tieto hry „zaparkuje“ pod vlastnú strechu, aj spolu s vlastnou racingovkou Need for Speed.

TIP REDAKCIE
Útok voči solidarite: WHO odsudzuje zákazy cestovania uvalené na južný región Afriky

Výkonný riaditeľ EA ​​Andrew Wilson uviedol, že vďaka zlúčeniu s Codemasters budú vytvárať úžasné a inovatívne pretekárske hry pre všetkých fanúšikov. Herný priemysel neustále rastie a spolu s ním aj kategória pretekárskych hier. EA sa netají tým, že sa chce stať lídrom v tejto kategórii.

Z pohľadu existujúcej konkurencie sa tak môže EA začať pasovať s napríklad japonskou spoločnosťou Sony a jej veleúspešnou sériou hier Gran Turismo. Zabúdať netreba ani Microsoft a jeho hru Forza.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať