Legenda sa vracia: Blizzard má počas BlizzConu predstaviť remaster Diablo II

Čakanie na Diablo IV bude o čosi príjemnejšie.

Ak patríte k herným veteránom, je dosť pravdepodobné, že ste v minulosti vrazili nemalý počet hodín do známej hernej klasiky od štúdia Blizzard, menovite druhého rozšírenia hernej série Diablo. Diablo II vyšlo v júni roku 2000, čo znamená, že sa blížia jeho 21. narodeniny.

Séria sa neskôr, v máji roku 2012, rozrástla o ďalšieho člena v podobe Diablo III. Hra zožala obrovský úspech a dodnes sa pýši veľmi slušným počtom aktívnych hráčov. Je to však už 8 rokov, čo vyšla, a teda mnohí čakajú na ďalšiu veľkú novinku.

Diablo II
Zdroj: Forbes/Blizzard

Nie je žiadnym tajomstvom, že Blizzard už pripravuje 4. rozšírenie s názvom Diablo IV, no smutnou správou je, že si naň ešte nejaký ten čas počkáme. Herné štúdio však fanúšikov svojho úspešného RPG nenechá čakať s holými rukami. Podľa všetkého totiž pripravuje remaster Diablo II, ktorého predstavenie by sa malo konať už počas tohtoročného BlizzConu. Podujatie sa koná od 19. do 20. februára, čiže už tento víkend, informuje server Wccftech.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 50: Bez Huawei, no za to s Google

Informácia o možnom predstavení Diablo II pochádza od užívateľa Metro, ktorý sa o ňu podelil prostredníctvom siete Twitter. Jeho príspevok je pomerne strohý.

Ako môžete vidieť, Metro svojim sledovateľom odkazuje, aby nemali príliš vysoké očakávania. Taktiež tvrdí, že okrem remasteru Diablo II sa vraj môžeme tešiť aj na nových hrdinov pre Overwatch 2.

Hra povstane ako Diablo II Resurrected

Čo sa týka Diablo II, údajne pôjde o viac než bežný remaster, nakoľko sa na ňom údajne pracuje už dlhší čas. Hra si mala prejsť kompletnou prerábkou od samotných základov, pričom vývoj mal mať na starosti vývojár Vicarious Visions, dcérksa spoločnosť Activision a Blizzard Entertainment. Grafické spracovanie by teda malo byť prvotriedne.

Či sú uvedené informácie pravdivé zatiaľ nevieme 100-percentne potvrdiť. Každopádne, všetkých odpovedí sa dočkáme už tento víkend.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať