warcraft

Blizzard odhalí Warcraft pre mobily: Predstavenie môžete sledovať naživo

3. mája o 19. hodine.

Ikonické MMORPG World of Warcraft zabáva hráčov z celého sveta už takmer dve desaťročia. Tvorcovia z Blizzardu sa rozhodli tento titul preniesť do smartfónov, čo nakoniec oficiálne potvrdili začiatkom februára.

Vôbec prvá mobilná verzia hry World of Warcraft je určite niečím, čo stojí za pozornosť. V tejto chvíli ale nevieme, ako presne bude vstup do mobilného odvetvia vyzerať. Dozvieme sa to však už čoskoro, najbližší utorok.

Spoločnosť Blizzard oznámila, že novú mobilnú hru World of Warcraft ukáže svetu 3. mája 2022 o 19. hodine nášho času. Predstavenie bude prebiehať naživo, fanúšikovia môžu online prenos z podujatia sledovať na adrese reveal.blizzard.com.

warcraft
Zdroj: Blizzard

Netreba sa príliš spoliehať na to, že sa titul dostane k hráčom v blízkej budúcnosti. Aspoň tak usudzujeme podľa mobilnej hry Diablo Immortal, ktorú Blizzard svetu odprezentoval v roku 2018, no vydaná bude až teraz, 2. júna 2022.

TIP REDAKCIE
Ruský Yandex má problém: Fíni jeho datacentrum odstrihli od elektriny!

Čakanie na hru ale predsa len môže byť kratšie. Šepká sa, že vývoj tohto titulu započal už dávnejšie, vraj „pred pár rokmi“. Napriek tomu na verejnosť neprenikli žiadne detaily. Existuje len málo podrobností o tom, čo všetko bude hra obsahovať.

World of Warcraft aj Diablo Immortal môžu vďaka svojmu zázemiu zožať na mobilných zariadeniach patričný úspech. Pre pre príklady netreba chodiť ďaleko. Stačí spomenúť značky Call of Duty či napríklad Fortnite, ktoré sa takisto dostali do smartfónov a tabletov a tešia sa vysokej popularite.

Hry pre smartfóny zarobili v roku 2021 cez 92 miliárd dolárov. To je viac, ako vygenerovali konzoly a počítače dohromady. Čísla vo februári zverejnili analytici zo spoločnosti NewZoo. Herné štúdia vedia, že smartfóny a tablety zohrávajú v tomto odvetví čoraz dôležitejšiu úlohu.

Mobilných iterácií známych konzolových a počítačových hier pribúda a tento trend bude určite pokračovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať