tesla

Samsung a Tesla začali spolupracovať na výrobe 5 nm čipu pre autonómne riadenie

Juhokórejský výrobca sa chopil príležitosti.

Samsung a Tesla uzavreli významné partnerstvo. Juhokórejský výrobca elektroniky má spolu s americkou automobilkou spolupracovať na vývoji 5 nm čipu pre autonómne riadenie, píše server Gizguide.

Pandémia COVID-19 uškodila a stále škodí drvivej väčšine priemyslov, vrátane toho so smartfónmi či čipsetmi. Na trhu s procesormi tak vznikol nedostatok globálnych rozmerov. Výrazne k nemu však nepochybne prispeli aj reštrikcie na adresu čínskeho výrobcu Huawei.

Na druhú stranu, elektromobily sú na tom čoraz lepšie a lepšie. Predaje elektrických vozidiel stúpajú, čo znamená, že vzniká pomerne vysoký dopyt po čipoch pre autonómne riadenie. Ide o skutočne obrovskú a taktiež významnú príležitosť. Niet sa teda čo čudovať, že sa jej silou-mocou chopilo jedno z najväčších mien technologickej sféry – spoločnosť Samsung.

Tesla
Foto: Tesla

Tesla posilnila svoj dodávateľský reťazec, Samsung svoju pozíciu

Juhokórejský výrobca smartfónov tak zastáva úlohu dodávateľa čipov pre Teslu a jej elektromobily. Prvé ovocie by spolupráca mala priniesť už čoskoro.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Samsung tak nielen upevňuje, ale aj posilňuje svoju pozíciu na trhu. Nedávno dokonca presmeroval veľkú časť svojej pracovnej sily na technológiu autonómneho riadenia s názvom Advanced Driving Assistance System. Niet teda pochýb, že od Samsungu môžeme očakávať skutočne veľké veci.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať