tesla model 3

Samsung a Tesla začali spolupracovať na výrobe 5 nm čipu pre autonómne riadenie

Juhokórejský výrobca sa chopil príležitosti.

Samsung a Tesla uzavreli významné partnerstvo. Juhokórejský výrobca elektroniky má spolu s americkou automobilkou spolupracovať na vývoji 5 nm čipu pre autonómne riadenie, píše server Gizguide.

Pandémia COVID-19 uškodila a stále škodí drvivej väčšine priemyslov, vrátane toho so smartfónmi či čipsetmi. Na trhu s procesormi tak vznikol nedostatok globálnych rozmerov. Výrazne k nemu však nepochybne prispeli aj reštrikcie na adresu čínskeho výrobcu Huawei.

Na druhú stranu, elektromobily sú na tom čoraz lepšie a lepšie. Predaje elektrických vozidiel stúpajú, čo znamená, že vzniká pomerne vysoký dopyt po čipoch pre autonómne riadenie. Ide o skutočne obrovskú a taktiež významnú príležitosť. Niet sa teda čo čudovať, že sa jej silou-mocou chopilo jedno z najväčších mien technologickej sféry – spoločnosť Samsung.

Tesla
Foto: Tesla

Tesla posilnila svoj dodávateľský reťazec, Samsung svoju pozíciu

Juhokórejský výrobca smartfónov tak zastáva úlohu dodávateľa čipov pre Teslu a jej elektromobily. Prvé ovocie by spolupráca mala priniesť už čoskoro.

Samsung tak nielen upevňuje, ale aj posilňuje svoju pozíciu na trhu. Nedávno dokonca presmeroval veľkú časť svojej pracovnej sily na technológiu autonómneho riadenia s názvom Advanced Driving Assistance System. Niet teda pochýb, že od Samsungu môžeme očakávať skutočne veľké veci.

Total
1
Zdieľaní