mi 11

Príklad toho, ako sa to nerobí: Xiaomi sa najskôr vysmieval Apple, teraz zákazníkov podrazil

Technologické spoločnosti a ich PR tímy neustále vymýšľajú nové a nové spôsoby ako zaujať. Negatívnym príkladom ide Xiaomi.

Technologické spoločnosti a ich PR tímy neustále vymýšľajú nové a nové spôsoby ako zaujať. Keď Apple odstránil nabíjačku z balenia najnovších iPhonov, bola to práve čínska spoločnosť, ktorá zákazníkom okamžite oznámila, že oni takí nie sú a nabíjačku si v balení určite nájdu.

Dalo sa však čakať, že rozhodnutie Apple bude mať následky. Po vyjadreniach Xiaomi však mnoho ľudí čakalo, že sa táto zmena vo zvyšku technologického sveta prejaví neskôr. Už teraz vieme, že nabíjačku si budete musieť dokúpiť pri chystanom Galaxy S21. Ešte rýchlejší však boli v Xiaomi, keď predstavili nový model Mi 11. Tipnite si, čo mu chýba.

Generálny riaditeľ Xiaomi krok spoločnosti obhajuje ekologickými dopadmi, resp. Ich zmiernením. Menšie balenie pre planétu znamená menej kontajnerov, menej vyrobených nabíjačiek zas menej odpadu a využitej energie.

Všetko by bolo v poriadku, ak by sa Xiaomi pri predstavení nových iPhonov nerozhodol kopnúť si do Apple. Zviditeľniť sa za každú cenu nie je dobrý nápad, v prípade Xiaomi to dokonca vyzerá tak, že pravá ruka nevie, čo robí ľavá.

V balení Mi 11 si nenájdete dokonca ani USB kábel. Samotná nabíjačka sa v Číne bude dať dokúpiť za 99 čínskych jüanov, čo je v prepočte približne 12 € bez DPH.

Total
4
Zdieľaní