Xiaomi Mi 11 má špeciálny nočný režim pre video. Výsledky sú fantastické

Spoločnosť Xiaomi stihla ešte pred koncom tohto roka predstaviť prvý smartfón poháňaný výkonným čipsetom Snapdragon 888. Model Mi 11 má azda všetko.

Spoločnosť Xiaomi stihla ešte pred koncom tohto roka predstaviť prvý smartfón poháňaný výkonným čipsetom Snapdragon 888. Model Mi 11 disponuje azda všetkým, čo sa od prvotriedneho vlajkového zariadenia očakáva.

Xiaomi Mi 11 má QHD+ OLED displej so 120 Hz frekvenciou, rýchle pamäte s viac ako dostatočnou kapacitou, 55 W nabíjanie alebo zostavu prepracovaných fotoaparátov. Inžinieri si pripravili aj pár menej tradičných riešení.

Snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený pod obrazovkou, funguje aj ako senzor srdcového tepu. Smartfón okrem toho dokáže prehrávať zvuk na dvoch pripojených Bluetooth zariadeniach súčasne.

Xiaomi Mi 11
Smartfón Mi 11: Foto: Xiaomi

Pre video nadšencov bude zase zaujímavý Night Video mode – režim pre záznam videa v zlých svetelných podmienkach, ktorému pomáha strojové učenie od BlinkAI.

Softvérové algoritmy v kombinácii s neurálnou jednotkou čipsetu Snapdragon 888 majú za cieľ zlepšiť kvalitu videa zaznamenaného v noci a v situáciách s nedostatočným osvetlením.

Čo dokáže spraviť múdry softvér s nočnou fotografiou už vieme. Vyhradený režim pre tento typ snímania má už asi každý smartfón vyššej triedy. V Xiaomi sa rozhodli posunúť nočný režim aj do videa. Podľa ukážkových záberov stojí za to.

TIP REDAKCIE
Xiaomi oficiálne predstavil Mi 11, prvú vlajkovú loď s čipom Snapdragon 888

Vývojári zo spoločnosti BlinkAI Technologies (Boston, Massachusetts) zverejnili na svojom YouTube dve videá, ktoré demonštrujú, ako režim nočného videa funguje. Keďže boli tieto videá publikované samotnou spoločnosťou, je vhodné počkať si na autentickejšie zábery, ktoré natočia recenzenti a prví používatelia.

Už z prezentačných videí je však jasné, že smartfón dokáže video nasnímané v noci zosvetliť a oživiť. Počítať zrejme môžeme aj s istou úrovňou redukcie šumu, ktorému sa v prípade mobilných telefónov prakticky nedá vyhnúť, ak sa ich fotoaparát stretne s nedostatočným či veľmi slabým svetlom.

Ukážkové zábery si môžete pozrieť nižšie.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať