mi 11

Xiaomi rastie závratným tempom, ruku k dielu priložil aj nový Mi 11

Hodnota spoločnosti presahuje hranicu 100 miliárd dolárov (konkrétne dosahuje 103,18 miliardy dolárov), čo v prepočte vychádza na zhruba 84 miliárd eur.

Spoločnosť Xiaomi predvčerom predstavila svoju najnovšiu sériu vlajkových lodí, Mi 11. Odhalila však len základný model. Vylepšený variant v podobe Mi 11 Pro by sa nám mal ukázať v polovici februára.

Aj keď je Mi 11 “len” základnou verziou, ponúka toho skutočne veľa a dokonca si pripisuje nejedno významné prvenstvo. Ide totiž o vôbec prvý smartfón poháňaný čipom Snapdragon 888. Niet sa teda čo čudovať, že hodnota výrobcu pocítila pomerne slušný nárast – konkrétne o viac ako 3 %.

Hodnota spoločnosti tak presahuje hranicu 100 miliárd dolárov (konkrétne dosahuje 103,18 miliardy dolárov), čo v prepočte vychádza na zhruba 84 miliárd eur. Na novinku upozornil server Gizchina.

Xiaomi rastie a zrejme neplánuje prestať

Čo sa týka výkonu v treťom kvartáli, Xiaomi zaznamenal až 45-percentný medziročný nárast, nakoľko sa mu podarilo expedovať až 47,1 milióna smartfónov. Na trhu si pripísal 13,5-percentný podiel.

canalys vysledky Q3 2
Zdroj: Canalys

Vďaka tomuto úspechu prekonal Apple a po 6 rokoch sa zaradil medzi trojicu najväčších výrobcov smartfónov na svete.

Nebola to vždy prechádzka ružovou záhradou

Xiaomi ako spoločnosť vznikla v marci roku 2010. Jej zámerom bolo (a stále je) výroba smartfónov, inteligentných TV a spotrebičov. Približne pred dvoma rokmi, počas IPO (prvej verejnej ponuky akcií) v Hongkongu, sa cena jednej akcie pohybovala okolo 2,19 dolára (cca 1,78 eur). Spoločnosti sa vtedy podarilo zarobiť 3,09 miliardy dolárov (cca 2,5 miliardy eur). O rok neskôr, v septembri roku 2019, cena jednej akcie poklesla na 1,07 dolára (cca 0,87 eur).

Zásadný obrat prišiel v júli tohto roku, kedy hodnota akcií začala rásť a doposiaľ neprestala. Aktuálne sa cena jednej akcie pohybuje na úrovni okolo 4 dolárov, čiže približne 3,26 eura. Tento rok tak spoločnosť zaznamenala až 200-percentný nárast.

Total
3
Zdieľaní