galaxy s21 ultra tit

Samsung Galaxy S21: Trojica nových modelov pózuje na oficiálnych video upútavkách

Nové vlajkové smartfóny od Samsungu budú v budúcom roku predstavené skôr, už v januári. Predbežne sa skloňuje dátum 14. január. Okrem nových high-end zariadení Samsung predstaví aj inovované bezdrôtové slúchadlá.

Nové vlajkové smartfóny od Samsungu budú v budúcom roku predstavené skôr, už v januári. Predbežne sa skloňuje dátum 14. január. Okrem nových high-end zariadení Samsung predstaví aj inovované bezdrôtové slúchadlá.

Séria Galaxy S21 nie je zahalená tajomstvom. Viac či menej spoľahlivé informácie o jej vlastnostiach sa začali objavovať pred niekoľkými týždňami. Steve Hemmerstoffer z OnLeaks zverejnil v priebehu októbra vizualizácie, ktoré priblížili, ako budú smartfóny vyzerať.

Vizualizácie to boli presné, ako najnovšie dokazujú krátke video upútavky, ktoré publikoval web AndroidPolice. Z ich prevedenia je jasné, že ide o oficiálne propagačné videá, ktoré sa napríklad používajú pre prezentačné účely v maloobchodných predajniach, u operátorov a podobne.

Podľa týchto videí vyzerá Samsung Galaxy S21Galaxy S21+ rovnako. Rozdiel sa tak bude týkať len veľkosti obrazovky, batérie a poprípade pár ďalších prvkov výbavy. V rámci dizajnu ale výraznejšie rozdiely nepostrehneme.

Obe zariadenia majú plochý displej s typickým otvorom v strede jeho hornej časti. Okraje obrazovky sú štandardne štíhle, pričom skôr púta pozornosť okraj zadnej strany, ktorý smartfón zdieľa s foto modulom.

V ňom by sme mali nájsť hlavný fotoaparát s 12 Mpx rozlíšením, rovnako 12 Mpx ultra široký fotoaparát a 64 Mpx snímač s tzv. tele objektívom s funkciou priblíženia.

Samsung Galaxy S21 Ultra na tom bude, prirodzene, trochu inak. Plochý displej vymení za obrazovku so zakrivenými okrajmi. Mini otvor pre samostatný selfie fotoaparát zostáva na palube.

Podstatne väčšia časť zadnej strany obsahujúca fotoaparáty pojme štyri snímače obrazu, ktoré doplní laser. Samsung ním nahradí 3D ToF senzor. Laser za 3D ToF snímač vymenil v smartfóne Mate 40 Pro aj Huawei.

Hlavný 108 Mpx fotoaparát doplní 12 Mpx snímač ultra širokým objektívom a dva 10 Mpx fotoaparáty – jeden s 10x priblížením, druhý s 3x priblížením.

Podľa správy zo začiatku decembra to vyzerá, že Samsung cenu nových top-end smartfónov nezvýši. Naopak, má ju znížiť. Tešiť sa netreba predčasne, no vzhľadom na stále pretrvávajúcu pandémiu ovplyvňujúcu aj ekonomiku to znie dobre.

Total
13
Zdieľaní