Samsung Galaxy S20 Ultra

Končí Samsung s navyšovaním cien? Rad Galaxy S21 má byť lacnejší než aktuálna generácia

Samsung má výrazne zakročiť proti rastúcim cenám. Jeho budúcoročné vlajkové lode majú byť lacnejšie, než ako tomu bolo pri aktuálnej generácii.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny vlajkových lodí v posledných rokoch výrazne vzrástli. Ak sa dnes obzeráte po tom najnovšom a najlepšom, čo trh ponúka, musíte si pripraviť poriadne mastnú sumu peňazí.

Exemplárnymi príkladmi tohto javu sú spoločnosti Samsung a Apple. Obidve každý rok stelesňujú maximum svojich schopností do špičkových smartfónov, ktorých cenovky s prehľadom prevyšujú hranicu 1 000 €. Galaxy S20 Ultra, ktorý bol predstavený vo februári, štartoval na úrovni 1 349 €. Konkurenčný a stále čerstvý iPhone 12 Pro Max od Apple je na tom veľmi podobne.

Samsung sa však údajne rozhodol proti rastúcim cenám výrazne zakročiť. Jeho budúcoročné vlajkové lode majú byť lacnejšie, než ako tomu bolo pri aktuálnej generácii, píše Android Authority.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung má znížiť ceny pri všetkých troch chystaných modeloch

Táto radostná novinka sa má týkať všetkých troch očakávaných modelov. Základný Galaxy S21 sa vraj môže začať predávať za 850 až 899 dolárov, čo je o minimálne 100 dolárov menej, než koľko tesne po debute stál Galaxy S20. U nás sa Galaxy S20 začal predávať za 899 eur, čo znamená, že Galaxy S21 môže štartovať na hranici približne 799 eur.

Galaxy S21 Plus môže vstúpiť na trh s cenovkou 1 050 až 1 099 dolárov, čo je taktiež o prinajmenšom 100 dolárov menej. V rámci nášho trhu tak môže prostredný súrodenec debutovať s cenou cca 899 €.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Zabudnúť však nesmieme ani na najväčšieho a najvýkonnejšieho člena rodiny – Galaxy S21 Ultra. Aj v tomto prípade sa máme dočkať o stovku nižšej ceny, čo znamená, že smartfón môže stáť “len” okolo 1 249 €.

(Zatiaľ) to nie je oficiálne

Musíme však poznamenať, že uvedené informácie doposiaľ neboli oficiálne potvrdené, a tak vám jednotlivé ceny neodporúčame brať ako hotovú vec. Taktiež, aj ak sa Samsung skutočne rozhodne znížiť ceny nových vlajkových lodí, nie je isté, že rozdiel bude tvoriť až 100 či dokonca viac eur. Rozhodne by to však bolo skvelé, nemyslíte?

Porovnajte si ceny aktuálneho modelu Samsung Galaxy S20 Ultra:

Total
51
Zdieľaní
Total
51
Zdieľať