Huawei P40

Huawei P50 bude prvý smartfón s predinštalovaným HarmonyOS 2.0

Nadchádzajúce smartfóny Huawei debutujú s HarmonyOS už na palube. Úplne prvým má byť model Huawei P50, ktorý sa nám ukáže zrejme už v prvom štvrťroku 2021.

Huawei nedávno vydal prvú beta verziu svojho operačného systému Harmony OS, zatiaľ však len pre vývojárov. O pár mesiacov si však softvér budú môcť okúsiť aj bežní užívatelia.

Pochopiteľne, zariadení, ktoré majú nárok na Harmony OS 2.0, je pomerne dosť. Zoznam všetkých kompatibilných modelov nájdete tu.

Prvým smartfónom má byť Huawei P50

Nadchádzajúce smartfóny Huawei však debutujú s Harmony OS už na palube. Úplne prvým má byť model Huawei P50, ktorý sa nám ukáže zrejme už v prvom štvrťroku 2021, píše Android Authority.

Huawei P50 tak má byť vôbec prvou vlajkovou loďou, v ktorej bude HarmonyOS už predinštalovaný. S touto veľmi potešujúcou novinkou sa však spája nemálo nezodpovedaných otázok.

Len na vybraných trhoch?

Nie je totiž úplne isté, či bude vlastný operačný systém Huawei dostupný pre úplne všetky modely Huawei P50, alebo len pre modely na vybraných trhoch (napr. len na území Číny). Ako to presne bude sa však zrejme dozvieme už čoskoro.

TIP REDAKCIE
Superman bude Černoch: DC Comics chce vyskúšať niečo nové
Total
7
Zdieľaní