android auto

Android Auto prichádza na Slovensko a do Českej republiky

Google rozširuje dostupnosť systému Android Auto do ďalších krajín vrátane Slovenska a Českej republiky. Google novinku oznámil vo svojom blogu.

Google rozširuje dostupnosť systému Android Auto do ďalších krajín vrátane Slovenska a Českej republiky. Google novinku oznámil vo svojom blogu, kde informuje o 6 nových funkciách operačného systému Android.

Spoločnosť v rámci oznámenia o rozšírení dostupnosti systému Slovensko a Českú republiku konkrétne nemenuje. Podľa publikovanej animácie je ale úplne jasné, ktorých krajín sa rozšírenie dostupnosti týka.

Vďaka systému Android Auto dokážete smartfón pohodlne spojiť so svojím vozidlom. Na palubnom displeji automobilu tak môžete používať rôzne multimediálne aplikácie, hlasovú digitálnu asistenciu, uskutočňovať hovory, diktovať a čítať SMS správy alebo používať navigáciu.

Android Auto
Foto: Google

Smartfón sa s vozidlom so systémom Android Auto spojí cez USB kábel alebo bezdrôtovo. Druhá možnosť však funguje len pri smartfónoch s operačným systémom Android 11. Výnimkou sú smartfóny Samsung s OS Android 10 a modely Galaxy S8, Galaxy S8+ a Note 8 s OS Android 9. Vo vozidle okrem toho musí byť 5 GHz Wi-Fi prijímač.

Európska únia uplatňuje osobitné pravidlá pre využívanie 5 GHz sietí v automobiloch. Najistejší a najspoľahlivejší spôsob pripojenia tak bude v Európe asi predstavovať starý dobrý USB kábel.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €
Android Auto
Foto: Google

Pri smartfónoch s operačným systémom Android 10 a Android 11 pripojenie prebehne automaticky (cez USB). Do zariadení so staršou verziou operačného systému Android je potrebné nainštalovať aplikáciu Android Auto (TU).

Zoznam vozidiel jednotlivých značiek, ktoré sú so systémom Android Auto kompatibilné, nájdete na tejto adrese. Aplikácie, ktoré môžete do systému nainštalovať, sú prehľadne zoradené v samostatnej kategórii v obchode Google Play (TU). Nájdete medzi nimi podcasty, hudobne služby, komunikačné nástroje, navigáciu Waze a podobne.

Google bude rozširovať podporu systému Android Auto postupne. Nejaký čas potrvá (pár týždňov, mesiacov), kým sa objaví v našich končinách.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať