Ohavný zločin: YouTuber počas streamu zabil tehotnú priateľku. Za 800 eur

Ruského YouTubera známeho pod prezývkou Reeflay, mala zatknúť polícia po tom ako počas streamovania utýral svoju tehotnú priateľku k smrti.

Ruského YouTubera známeho pod prezývkou Reeflay, mala zatknúť polícia po tom ako počas streamovania utýral svoju tehotnú priateľku k smrti. Jeden z divákov ho mal k tomuto činu motivovať čiastkou 1 000 dolárov.

28-ročná žena, ktorá bola neskôr identifikovaná ako Valentina Grigorjeva, zomrela na následky podchladenia. YouTubová hviezda Stas Reeflay ju mal totiž len v spodnej bielizni zatvoriť na balkóne v čase, keď teplota klesla pod nulu.

Celý incident sa odohral v dome YouTubera Stanislava Rešetnikova v dedinke Ivanovka neďaleko Moskvy. Rešetnikov mal streamovať svojmu publiku to, čo robí. Desiatky tisíc divákov sa však nechcene stalo svedkami vraždy, píše denník The Sun.

Vo videu, ktoré síce YouTube stiahol, no neskôr ho opätovne nahralo niekoľko ruských kanálov, mal Rešetnikov z balkóna doniesť nevládne a polonahé telo Valentiny do izby a následne ju položiť na pohovku.

Následne bolo počuť, ako v pozadí hovorí: „Valya, žiješ? Zajačik môj, čo je s tebou? Bože, vyzeráš ako mŕtva!

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

Chalani… Žiaden pulz… Je bledá. Nedýcha,“ povedal svojim divákom keď si uvedomil, že je mŕtva. Podľa denníka The Sun ho k činu mali navádzať niektorí diváci. Podporiť ho mali nemalou čiastkou vo výške približne 1 000 dolárov (822 eur) s cieľom vidieť, ako týra tehotnú priateľku. Rešetnikov vysielanie zastavil až po dvoch hodinách od úmrtia priateľky.

Keď sa o ohavnom čine dozvedel YouTube, okamžite vymazal všetky videá, na ktorých bolo vidieť, čo sa stalo. Spolu s nimi YouTuberovi vymazal aj jeho kanál. Podobne mal zareagovať aj Twitch. Ruské úrady už spustili vyšetrovanie.

Nezabúdajte, že voči násiliu sa dá brániť. Aj na Slovensku funguje národná linka pre ženy zažívajúce násilie. Ak potrebujete pomoc, zavolajte na číslo 0800 212 212.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať