LEGO má pre fanúšikov novú stavebnicu, obsahuje cez 9000 kociek a je zatiaľ najväčšou

Ikonická rodinná dánska spoločnosť LEGO zabáva deti aj dospelých od roku 1932, kedy ju založil tesár Ole Kirk Christiansen.

Ikonická rodinná dánska spoločnosť LEGO zabáva deti aj dospelých od roku 1932, kedy ju založil tesár Ole Kirk Christiansen. Stavebnice Lego patria medzi najlepšie kreatívne hračky sveta, z ktorých sa dá postaviť prakticky čokoľvek – napríklad také obrie Koloseum.

Práve ruiny veľkého amfiteátra v Ríme sa stali predlohou pre novú stavebnicu, ktorá je spomedzi doteraz predávaných stavebníc LEGA zatiaľ najväčšia, informuje Mashable.

Skladá sa presne z 9036 kociek, má 27 cm na výšku, 52 cm na šírku a 59 cm do hĺbky.

Koloseum tak prekonalo stavebnicu Star Wars Millennium Falcon z roku 2017, ktorá má 7541 dielov. Pozornosť si pred pár rokmi vyslúžila aj stavebnica budovy Tádž Mahal, ktorá sa skladá z 5923 dielov.

LEGO
Foto: LEGO

LEGO s novou stavebnicou vyrukovalo v ideálnom čase, pred blížiacim sa obdobím vianočných sviatkov spojených s nakupovaním darčekov. Ako to už býva, všetko má svoje „pre aj proti“.

Stavebnica LEGO Koloseum je síce pôsobivá, no aj poriadne drahá. Dostupná bude od 27. novembra za 499 eur. Na druhú stranu, stále je lacnejšia ako skladačka hviezdneho korábu Millennium Falcon, ktorá stojí 799 eur (podľa oficiálnej stránky).

Zberateľov a skutočných fanúšikov cena stavebnice pravdepodobne neodradí, tí ostatní možno prehodnotia zostavu tohtoročných vianočných darčekov a niečo z nej vyhodia v prospech Kolosea.

Novinkou z ponuky LEGA vás vo videu prevedie dizajnér spoločnosti Rok Kobe.

 

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať