Piati zamestnanci Amazonu ukradli iPhony v hodnote 500 tisíc €, všetci už čakajú na súd

Traja páchatelia boli zadržaní pri opúšťaní pracoviska, jeden počas pracovných hodín. Posledný z vinníkov sa ku krádeži priznal dobrovoľne.

Keď človek túži po určitom produkte, napríklad novom smartfóne, zvyčajne si naň našetrí a keď konečne má dostatok finančných prostriedkov, kúpi si ho. Nájdu sa však aj takí, ktorí nie sú ochotní prejsť si týmto procesom, a tak sa rozhodnú žiadaný produkt získať nelegálne, bez zaplatenia.

Pochopiteľne, reč je o krádeži. A ako asi všetci vieme, kradnúť sa veľmi nevypláca. Najnovšie sa o tejto skutočnosti na vlastnej koži presvedčilo 5 zamestnancov Amazonu.

Krádež v hodnote pol milióna eur

Čo spravili? Pracovníci sa rozhodli z logistického centra v hlavnom meste Španielska, Madride, ukradnúť nemalé množstvo smartfónov z nedávno predstavenej série iPhone 12 od Apple. A že išlo o skutočne nemalé množstvo. Hodnota spôsobenej škody sa šplhá k hranici až 500 tisíc eur.

Krádež sa však pracovníkom nevyplatila. Všetci piati už sedia vo väzbe a čakajú na súd. Že sa na svoju pozíciu do Amazonu už asi nikdy nevrátia zrejme ani netreba spomínať.

Foto: Apple

Prezradili ich bezpečnostné kamery

Vinníci boli odhalení pomerne rýchlo. Amazon krátko na to, ako sa zistilo, že niektoré krabičky od nových iPhonov nevážia ani zďaleka toľko, koľko by mali, rozbehol vlastné vyšetrovanie, ktoré začalo pri kontrole záznamov z bezpečnostných kamier. A to vlastne úplne stačilo. Kamerám sa totiž podarilo natočiť, ako niektorí pracovníci vyťahujú z krabičiek nové modely iPhone 12 a nahrádzajú ich inými predmetmi.

Traja páchatelia boli zadržaní pri opúšťaní pracoviska, jeden počas pracovných hodín. Posledný z vinníkov sa ku krádeži priznal dobrovoľne. Páchatelia mali počas zatýkania pri sebe 10 iPhonov a spolu s nimi aj kopu IMEI (International Mobile Equipment Identity) čísel, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou strhli z originálnych krabičiek, aby čo najviac sťažili pátranie. Očividne však bezúspešne.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať