ZEISS ZX1: Full Frame fotoaparát s Androidom sa začína predávať. Trvalo to dva roky

Približne pred dvoma rokmi predstavila nemecká spoločnosť ZEISS digitálny fotoaparát s označením ZX1, ktorý je zaujímavý hneď v niekoľkých ohľadoch. 

Približne pred dvoma rokmi predstavila nemecká spoločnosť ZEISS digitálny fotoaparát s označením ZX1, ktorý je zaujímavý hneď v niekoľkých ohľadoch. 

Kompaktný prístroj je vybavený plnoformátovým snímačom obrazu s rozlíšením 37 Mpx, ktorý si výrobca vyvinul vo vlastnej réžii. Obraz naň prenáša objektív s pevným ohniskom 35 mm a svetelnosťou f/2.0.

ZEISS ZX1
Foto: ZEISS

ZEISS ZX1 dokáže natočiť aj 4K video pri 60 PFS, ktoré uloží do vstavanej SSD pamäte s kapacitou 512 GB. Fotoaparát má elektronický OLED hľadáčik, tri číselníky pre nastavenie citlivosti ISO, rýchlosti uzávierky a clony a veľký dotykový LCD displej s uhlopriečkou 4,3″.

Samozrejmosťou je WiFi pripojenie, Bluetooth 4.2 a rozhranie USB-C.

Fotoaparát ale beží pod taktovkou upravenej verzie operačného systému Android, ktorého súčasťou aplikácia Adobe Lightroom. Fotografie je teda možné upravovať priamo v zariadení a následne ich zdieľať cez WiFi kamkoľvek.

ZEISS ZX1
Foto: ZEISS

Koncepcia „zachyť, uprav a zdieľaj“ má skĺbiť obrazovú kvalitu objektívov ZEISS s použiteľnosťou, ktorú poznáme zo smartfónov. Fotoaparát ZEISS ZX1 mal byť pôvodne uvedený na trh v roku 2019, no nestalo sa tak.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

V podstate o ňom od oficiálneho predstavenia, ktoré prebehlo na podujatí Photokina 2018, nebolo počuť. Ozval sa až teraz.

ZEISS ZX1
Foto: ZEISS

Portál DP Review si všimol, že fotoaparát ZEISS ZX1 sa objavil v ponuke známeho amerického predajcu foto techniky a príslušenstva B&H. Predobjednať sa dá za enormných 6 000 amerických dolárov.

Kto teda chce vlastniť unikátny fotoaparát prestížnej značky, musí si priplatiť. Pokiaľ sa niekomu náhodou nepáči, v týchto cenovej kategórii môže siahnuť po konkurenčnom fotoaparáte Leica Q2, ktorý je o tisícku lacnejší.

Kompletnú špecifikáciu a ďalšie podrobnosti o fotoaparáte ZEISS ZX1 nájdete na oficiálnej stránke zx1.zeiss.com.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať