ipad pro

Apple má začiatkom budúceho roka vydať svoje prvé zariadenie s Mini-LED displejom

Panely ponúknu kvalitnejšie zobrazovanie čiernej farby, vyšší jas, sýtejšie farby a pri porovnaní s tradičnými LED displejmi aj lepší kontrast.

Apple má na začiatku budúceho roka predstaviť svoje prvé zariadenie vybavené Mini-LED displejom. Konkrétne má ísť o 12,9-palcový iPad Pro, informuje server MacRumors odvolávajúci sa na správu od DigiTimes.

Podľa viacerých taiwanských publikácií má spoločnosť Epistar dodať viac ako 10 tisíc Mini-LED panelov pre každý iPad Pro. Spomína sa však ešte jeden dodávateľ, konkrétne Osram Opto. Ten má dodať Mini-LED displeje pre chystaný top-end MacBook, ktorý sa nám s najväčšou pravdepodobnosťou ukáže v druhej polovici 2021.

Skutočnosť, že prvým Apple zariadením s Mini-LED displejom bude práve iPad Pro, pred časom predpovedal aj známy analytik Ming-či Kuo. Ten taktiež verí, že produkcia týchto panelov započne v poslednom štvrťroku 2020. V správe od DigiTimes však stojí, že výroba potrebných komponentov odštartuje už v treťom štvrťroku.

Podľa analytika má Apple chystať najmenej šesť produktov s Mini-LED displejmi. Okrem spomenutého 12,9-palcového iPad Pro sa majú novou technológiou pýšiť napríklad aj modely MacBook Pro, iMac Pro, 10,2-palcový iPad či 7,9-palcový iPad mini.

Vďaka Mini-LED displejom majú byť budúce zariadenia o niečo tenšie a tým pádom aj ľahšie, čo je značná výhoda. Panely taktiež ponúknu kvalitnejšie zobrazovanie čiernej farby, vyšší jas, sýtejšie farby a pri porovnaní s tradičnými LED displejmi aj lepší kontrast.