Xiaomi prekonal Apple: Stal sa 3. najväčším výrobcom smartfónov na svete

Máme za nami ďalší kvartál, čo znamená, že je čas si ho zhodnotiť. Ktorým spoločnostiam sa darilo najviac a ktorým sa, naopak, darilo menej?

Máme za nami ďalší kvartál, čo znamená, že je čas si ho zhodnotiť. Ktorým spoločnostiam sa medzi júlom a septembrom darilo najviac a ktorým sa, naopak, darilo menej? Odpoveď nám ponúkajú výsledky zverejnené spoločnosťou Canalys, na ktoré upozornila publikácia GSMArena.

Od 1. júla do 30. septembra sa expedovalo približne 348 miliónov smartfónov. Oproti rovnakému obdobiu minulého roku ide o mierny pokles, konkrétne o 4 milióny.

Zdroj: Canalys

Samsung obhájil prvú priečku

Oproti poslednému štvrťroku však trh porástol, a to o celých 22 %. Na čele tabuľky je pritom opäť Samsung, ktorému sa podarilo expedovať až 80,2 milióna smartfónov.

Huawei na druhom mieste

Na druhom mieste sa nachádza čínsky výrobca Huawei, ktorý počas tretieho štvrťroku expedoval 51,7 milióna smartfónov. Čínskemu výrobcovi za tento výsledok jednoznačne patrí palec hore, nakoľko sa mu ho podarilo dosiahnuť aj napriek prísnym sankciám uvaleným zo strany Spojených štátov amerických.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
Zdroj: Canalys

Stupeň víťazov kompletizuje Xiaomi

Poslednú pozíciu stupňa víťazov obsadila spoločnosť Xiaomi s číslom 47,1 milióna. No aj keď sa nachádza “až” na treťom mieste, medziročne si prilepšila najviac zo všetkých, konkrétne o až 45 %.

Apple až na štvrtom mieste

Zemiakovú medailu získal americký gigant Apple, ktorý v treťom kvartáli expedoval 43,2 milióna smartfónov, a tak je v tesnom závese za Xiaomi.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať