Huawei Mate 40 Pro poskytne plný výkon aj po 36 mesiacoch používania, sľubuje výrobca

Huawei Mate 40 Pro bol predstavený s novým 5nm čipsetom Kirin 9000 a aktualizovanou verziou softvérovej nadstavby EMUI 11. Kombinácia výkonného procesora s optimalizovaným systémom má používateľom zabezpečiť plný výkon počas dlhej doby používania.

Huawei Mate 40 Pro bol predstavený s novým 5 nm čipsetom Kirin 9000 a aktualizovanou verziou softvérovej nadstavby EMUI 11. Kombinácia výkonného procesora s optimalizovaným systémom má používateľom zabezpečiť plný výkon počas dlhej doby používania.

Výrobca v správe pre médiá uvádza, že výkonný procesor Kirin 9000 umožňuje naplno využívať potenciál EMUI 11 a zaisťuje plynulosť aktivít na zariadení Huawei Mate 40 Pro aj po 36 mesiacoch. K číslu dospel na základe simulácií v testovacích laboratóriách prevádzkovaných časopisom Connect.

Tento uznávaný nemecký magazín sa zameriava na hodnotenie telekomunikačných produktov a služieb. Pri Huawei Mate 40 Pro zaznamenal po 36 mesiacoch používania výkonnostný pokles iba na úrovni 2,5 percenta.

Huawei menuje inovácie ako Extendable Read-Only File System, GPU Turbo či Deterministic Latency Engine, ktoré podľa neho prispievajú k vysokému užívateľskému pohodliu a energetickej efektivite, a to aj pri hraní hier pri vysokých zobrazovacích frekvenciách.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Počas predstavenia smartfónu sme sa dozvedeli, že 5 nm 5G čipset Kirin 9000 má o 30 percent viac tranzistorov ako čipset Apple A14. Huawei sa tiež pochválil vyšším výpočtovým (10 %) a grafickým (52 %) výkonom v porovnaní s čipsetom Snapdragon 865+.

Umelá inteligencia má byť až 2,4-násobne výkonnejšia ako AI kapacity procesora SD 865+. V rebríčku AI Benchmark sa model Mate 40 pro ocitol s na prvom mieste.

EMUI 11

Systém EMUI 11 je momentálne výhradnou devízou smartfónu Huawei Mate 40 Pro. Vývojári už pripravili aj beta verziu, ktorá je určená zariadeniam Huawei P40 (okrem verzie Lite) a Mate 30 Pro. V blízkej budúcnosti bude systém dostupný aj pre ďalšie zariadenia.

Výrobca nezverejnil aspoň približný časový harmonogram aktualizácií. Minimálne do konca roka by ale mohol stihnúť inovovať posledné vlajkové lode P40 a Mate 30.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Podľa portálu GSMArena môže byť EMUI 11 poslednou verziou nadstavby pred príchodom operačného systému HarmonyOS 2.0. EMUI 11 má so systémom HarmonyOS 2.0 zdieľať rovnakú softvérovú štruktúru a jej základné komponenty.

„Áno, zariadenia, ktoré bežia na EMUI 11 bude v budúcnosti možné aktualizovať na Harmony OS,“ potvrdil v septembri jeden z predstaviteľov výrobcu Huawei.

V prvej várke bude aktualizácia dostupná pre zariadenia s čipsetom Kirin 9000. Nasledovať by mali smartfóny s procesorom Kirin 990 5G a Kirin 990 4G.

Neskôr by mala byť aktualizácia dostupná aj pre vybrané zariadenia s čipsetmi Kirin 980, Kirin 820, Kirin 810 a Kirin 710. Samozrejme, ani jedna z týchto inovácií nedokáže vyriešiť (pre niekoho) zásadný problém, ktorým je absencia aplikácií a služieb od Google.

Na záver pripomenieme, že Huawei Mate 40 Pro sa začne predávať od 1.11.2020 prostredníctvom operátorov Orange a Telekom. Maloobchodná odporúčaná cena je vysoká – 1199 eur.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať