iPhone 12 má 4 GB operačnú pamäť, Pro verzie si však v tomto smere polepšili

Spoločnosť Apple počas predstavenia nových smartfónov iPhone nezvykne zverejňovať kapacity operačných pamätí alebo akumulátorov.

Spoločnosť Apple počas predstavenia nových smartfónov iPhone nezvykne zverejňovať kapacity operačných pamätí alebo akumulátorov. Namiesto toho napríklad hovorí o „celodennej výdrži na jedno nabitie“ a tak podobne.

Čísla ale zaujímajú asi každého technologického nadšenca a v prípade smartfónov od Apple sa vždy dostanú na povrch. Prezradia ich nástroje pre vývojárov, poprípade testovacie štandardy ako Geekbench a ďalšie. Ako je na tom nový rad iPhone 12?

Macrumors informuje, že v prípade modelov iPhone 12 Mini a iPhone 12 sa nič nezmenilo. To znamená, že si vystačia so 4 GB operačnou pamäťou. iPhone 12 Pro a 12 Pro Max ale dostali viac operačnej pamäte, a to 6 GB. Tieto údaje pochádzajú z poslednej beta verzie vývojárskeho prostredia Xcode 12.1.

iPhone 12
iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. Foto: Apple

Všetky štyri smartfóny poháňa rovnaký čipset, extra výkonný Apple A14 Bionic. Pro verzie smartfónov iPhone 12 disponujú výkonnejším fotoaparátom, ktorý dokáže okrem iného zaznamenať 4K videá pri 60 FPS s podporou Dolby Vision HDR. Novinkou je tiež bezstratový formát Apple ProRAW.

Vyššia kapacita operačnej pamäte sa pri zázname takto náročného obsahu určite zíde. V porovnaní s niektorou Android konkurenciou môžu pôsobiť kapacity operačných pamätí nových vlajkových iPhonov ako nedostatočné.

Pravdou však je, že smartfóny od Apple nič také ako 12 GB RAM nepotrebujú. Vďaka špičkovej optimalizácii fungujú spoľahlivo a rýchlo aj na prvý pohľad s menšou operačnou pamäťou.

Platilo to pri predchádzajúcich generáciách a platiť to bude aj pri tých súčasných.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať