SmartThings Find od Samsungu nájde stratené Galaxy zariadenie aj keď je offline

Samsung rozširuje dostupnosť služby SmartThings Find do celého sveta. Užitočný nástroj pre vyhľadávanie stratených zariadení Galaxy.

Samsung rozširuje dostupnosť služby SmartThings Find do celého sveta. Nástroj pre vyhľadávanie stratených zariadení Galaxy bol doteraz dostupný len v USA, Južnej Kórei a v Spojenom kráľovstve, kde má dovedna viac ako 6 miliónov registrovaných užívateľov.

SmartThings Find dokáže nájsť stratené Galaxy zariadenie aj keď je offline, odpojené od mobilnej siete alebo odpojené od smartfónu, čo platí pre inteligentné hodinky a slúchadlá Samsung.

SmartThings Find využíva pre lokalizáciu zariadení technológiu Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-širokopásmovú technológiu (UWB). Stratené zariadenie sa ohlási zvukovou signalizáciou, poprípade k nemu navedie mapa alebo zobrazenie v rozšírenej realite (podpora UWB).

Používatelia môžu využiť svoj smartfón alebo tablet Galaxy na to, aby pomohli lokalizovať stratené zariadenia iných ľudí. Keď sa prístroj nachádza v offline režime 30 minút, vyšle pomocou Bluetooth LE signál, ktorý dokáže zachytiť ľubovoľný smartfón alebo tablet v blízkosti.

SmartThings Find
Foto: Samsung

Ak v aplikácii SmartThings označíte svoje zariadenia za stratené, môžu ich zariadenia iných majiteľov lokalizovať a zaslať ich polohu na server služby, ktorá vám o tom pošle upozornenie. Všetky dáta používané v systéme sú šifrované a bezpečne chránené, takže sa o polohe zariadení nedozvie nikto iný ako ich majiteľ.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Technológiu môžu používatelia pochopiteľne využiť aj v domácnosti, keď napríklad zabudnú, kde si odložili slúchadlá alebo napríklad tablet.

Nástroj SmartThings Find je dostupný prostredníctvom softvérovej aktualizácie aplikácie SmartThings. Určený je pre smartfóny a tablety Galaxy s operačným systémom Android 8, hodinky Galaxy Watch s operačným systémom Tizen 5.5 a novším a slúchadlá Galaxy Buds+ a Galaxy Buds Live.

Vyhľadávanie pomocou technológie UWB funguje na smartfónoch Galaxy Note20 Ultra a Galaxy Z Fold2. Po aktualizácii budú môcť používatelia spustiť službu SmartThings Find kliknutím na banner v dolnej časti základnej obrazovky aplikácie.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať