Samsung Exynos

Prvý čipset s grafikou od AMD má debutovať v roku 2023. Ponúkne ho Samsung

Samsung údajne ešte predtým plánuje vydať Exynos 9855. Ten je však naplánovaný na rok 2022, kedy debutuje aj séria Galaxy S22 (alebo Galaxy S40).

Samsung so svojimi mobilnými procesormi plánuje skutočne veľké veci. Aby dosiahol svoje vytúžené ciele, uzavrel partnerstvo so spoločnosťami ARM a AMD. Zatiaľ čo sa ARM stará o oblasť CPU, AMD má na zodpovednosť oblasť GPU.

Niet teda pochýb, že sa niekedy v budúcnosti dočkáme čipsetu, ktorý bude obsahovať grafický procesor od AMD. Tá budúcnosť však zrejme nie je veľmi blízka.

Úplne prvým procesorom, ktorý bude obsahovať grafiku od AMD, má byť Exynos 9925. Je tu ale jeden háčik.

Zrejme až v roku 2023

Samsung údajne ešte predtým plánuje vydať Exynos 9855. Ten je však naplánovaný na rok 2022, kedy debutuje aj séria Galaxy S22, čo znamená, že Exynos 9925 s GPU od AMD sa nám s najväčšou pravdepodobnosťou ukáže až v roku 2023.

Do konca tohto roka sa máme dočkať predstavenia čipu Exynos 2100, ktorý bude poháňať budúcoročnú sériu Galaxy S21 (alebo Galaxy S30). Údajne bude obsahovať vysoko výkonné super-jadro Cortex-X1, vďaka čomu by mal byť schopný lepšie konkurovať chystanému Snapdragon 875. Nový čipset od Qualcommu nám má byť predstavený v decembri.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať