POZOR: Vláda rozhodla, Slovenská pošta obmedzí doručovanie zásielok

Slovenská pošta bude nútená obmedziť doručovanie zásielok. Vyplýva to z návrhu novely nariadenia vlády.

Slovenská pošta bude nútená obmedziť doručovanie zásielok. Vyplýva to z návrhu novely nariadenia vlády. Kabinet Igora Matoviča túto novelu schválil, čím chce bojovať proti pandémii nového koronavírusu, informovala televízia TA3.

Ministerstvo hospodárstva v dôvodovej správe tvrdí, že návrh nariadenia vlády je reakciou na krízovú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19, ktorá si vyžaduje úpravu podmienok vyberania a distribúcie poštových zásielok odchylne od ustanovení zákona poštových službách.

Čo si pod tým má predstaviť bežný človek?

Zmena sa má týkať hlavne zabezpečenia bezkontaktného doručovania zásielok. Doporučené neúradné zásielky budú poštári vhadzovať priamo do schránky bez žltého lístka, teda bez kontaktu s klientom. Úradné zásielky budú doručované ako doteraz, cituje ministra dopravy Andreja Doležala Denník N.

Pošta podľa informácií TECHBYTE na usmernenie stále čaká. „V súvislosti s obmedzením doručovania poštových zásielok čakáme na usmernenie Ministerstva dopravy a výstavby SR, ako nášho nadradeného orgánu, ktoré by malo prísť v najbližších dňoch. Následne budeme o všetkých opatreniach informovať aj verejne,” komentuje situáciu hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Či sa núdzový stav na doručovacie schopnosti Slovenskej pošty podpíše aj ďalšími spôsobmi sa dozvieme čoskoro, resp. to ukáže čas.

Total
118
Zdieľaní
Total
118
Zdieľať