skladacie smartfony

Nabíjačka MagSafe od Apple funguje aj so smartfónom Samsung Galaxy Z Fold 2

Spoločnosť Apple predstavila spolu s novými smartfónmi iPhone 12 bezdrôtovú nabíjačku MagSafe. Táto nabíjačka využíva pre pripojenie k smartfónom magnety.

Spoločnosť Apple predstavila spolu s novými smartfónmi iPhone 12 bezdrôtovú nabíjačku MagSafe. Táto nabíjačka využíva pre pripojenie k smartfónom magnety, čo vyzerá ako praktické a komfortné riešenie.

Nabíjačka MagSafe pracuje pod štandardom Qi a smartfóny iPhone 12 dobíja výkonom 15W. Keďže Qi bezdrôtové nabíjanie využíva množstvo smartfónov, nabíjačka od Apple ich, technicky, dokáže taktiež nabíjať.

Väčšina smartfónov ale nemá na svojej zadnej strane magnety, nabíjačka by tým pádom na ich konštrukcii nedržala. Existuje ale výnimka, ktorú si všimol Max Weinbach.

Nabíjačka MagSafe funguje so smartfónom Samsung Galaxy Z Fold 2, ktorý má flexibilný displej, skladaciu konštrukciu a astronomickú maloobchodnú cenu. Toto zariadenie totižto využíva pre správne zatvorenie konštrukcie magnety, ktoré sú umiestnené v pánte a v jeho bočnej strane.

TIP REDAKCIE
Wear OS vyhovie ľavákom, displej hodiniek si budú môcť obrátiť

MagSafe tak drží aj na smartfóne Galaxy Z Fold 2, hoci nie takou silou ako pri smartfónoch iPhone 12, pre ktoré je primárne určená. Asi len náhodou je, že tieto magnety majú správnu polohu na to, aby nabíjačka držala na správnom mieste a nabíjanie mohlo bezpečne prebiehať.

MagSafe
Takto funguje nabíjačka MagSafe so smartfónom iPhone 12

Žiaľ, MagSafe nedokáže Galaxy Z Fold 2 nabíjať plným 15W výkonom. Maximom je 5 resp. 7,5W. Samozrejme, ide o technologickú zaujímavosť a žiadnemu vlastníkovi skladacieho smartfónu od Samsungu kúpu nabíjačky MagSafe neodporúčame.

Samsung pred časom uviedol do predaja bezdrôtovú nabíjačku Wireless Charger Trio, ktorá dokáže nabíjať až tri zariadenia súčasne. Konkrétne na našom trhu sa však zatiaľ nepredáva. Stáť by mala okolo 99 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať