Huawei Mate 40 Pro, Pro Plus a Porsche Design: Koľko budú stáť nové top smartfóny?

Už o dva dni spoznáme nový rad zariadení Mate 40, ktoré nám predstaví výrobca Huawei. Celkovo by sme mali spoznať štyri nové smartfóny bez Google služieb.

Už o dva dni spoznáme nový rad zariadení Mate 40, ktoré nám predstaví výrobca Huawei. Smartfóny bez Google služieb sa pochvália 5nm čipsetom Kirin 9000, výkonnými fotoaparátmi, prémiovou konštrukciou a vysokou cenou.

Keďže pôjde o špičku v mobilnom portfóliu výrobcu, nikto ani neočakáva, že budú nové smartfóny „cenovo dostupné“. Ak vás predsa len zaujíma, koľko budú zariadenia Huawei Mate 40 stáť, aspoň približnú odpoveď má informátor z Číny s prezývkou Teme.

Tento informátor v minulom roku napríklad zverejnil kompletnú špecifikáciu modelu Mate 30 Pro, a to približne týždeň pred oficiálnym predstavením.

Zdroj tvrdí, že Huawei Mate 40 Pro vstúpi na trh s maloobchodnou odporúčanou cenou približne 1100 eur. Pre porovnanie, Mate 30 Pro sa u nás začal predávať tento rok vo februári za 999 eur. Konečné ceny sa môžu v závislosti od konkrétneho trhu líšiť, navýšeniu sa však zrejme nevyhneme.

Foto: PhoneArena

Čo sa týka lepšie vybavených verzií, resp. verzií s ešte lepšími fotoaparátmi a vzhľadom štúdia Porsche Design, model Mate 40 Pro Plus by mal stáť až 1400 eur a model RS Porsche Design enormných 2500 eur. Tieto dve verzie nás ale až tak zaujímať nemusia.

Ich dostupnosť bude zrejme obmedzená, za čím má stáť nedostatok komponentov zapríčinený obchodnými obmedzeniami zo strany americkej vlády. Zdroj ale nespomína základnú verziu Mate 40. Je možné, že jej premiéru výrobca odloží a marketingové úsilie vloží hlavne do verzie Mate 40 Pro, ktorá by mala byť dostupná na viacerých trhoch.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!
Zostava fotoaparátov od Mate 40 po Mate 40 RS Porsche Design

Mate 40 Pro by mal disponovať hlavným 50 Mpx fotoaparátom, 20 Mpx fotoaparátom s ultra širokým zorným poľom, 12 Mpx snímačom s 5x optickým priblížením, laserovým zaostrovaním a pravdepodobne snímačom teploty farieb.

Mate 40 Pro Plus dostane namiesto 12 Mpx fotoaparátu dva 8 Mpx snímače obrazu, ktoré zabezpečia väčší rozsah priblíženia. RS Porsche Design môže zase pracovať s tzv. periskopickým objektívom pre kvalitné priblíženie obrazu a laser vymení za 3D ToF snímač hĺbky.

Tieto informácie sa stále nachádzajú v rovine dohadov, preto ich treba brať s patričnou rezervou. Minimálne pri hlavnom a ultra širokom fotoaparáte sa ale zdroje väčšinou zhodujú. Všetky detaily sa dozvieme vo štvrtok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať