Wireless Charger Trio: Samsung začína predávať multifunkčnú bezdrôtovú nabíjačku

Používať zariadenia s funkciou bezdrôtového dobíjania je určite pohodlné, pokiaľ ich nevlastníte hneď niekoľko. Okrem popredných smartfónov dnes môžeme bezdrôtovo dobíjať aj hodinky či slúchadlá.

Používať zariadenia s funkciou bezdrôtového dobíjania je určite pohodlné, pokiaľ ich nevlastníte hneď niekoľko. Okrem popredných smartfónov dnes môžeme bezdrôtovo dobíjať aj hodinky či slúchadlá.

Na trhu sa nachádza množstvo rôznych bezdrôtových nabíjačiek, či už originálnych, alebo tých, ktoré vyrábajú spoločnosti tretích strán. Väčšinou dokážu súčasne nabíjať jedno či dve zariadenia, výnimočne aj tri (napr. Logitech).

Trojitú bezdrôtovú nabíjačku má najnovšie aj Samsung. Predstavil ju ešte začiatkom septembra na online konferencii Life Unstoppable s tým, že sa na trh dostane niekedy v blízkej budúcnosti.

Príslušenstvo sa nazýva Wireless Charger Trio a na trh sa dostáva dnes, zatiaľ len v domovskej krajine výrobcu, v Južnej Kórei. To znamená, že nepotrvá dlho, a nabíjačka bude onedlho dostupná aj na ostatných trhoch, vrátane európskeho.

wireless charger
Foto: samsung.com/sec

Sammobile uvádza, že Wireless Charger Trio bude stáť 99 eur. Prepočet juhokórejskej ceny hovorí o približne 72 eurách. V prípade európskej dostupnosti je reálnejšia skôr vyššia cena.

Nabíjačka je prirodzene vhodná pre tých používateľov, ktorí vlastnia smartfón, hodinky a taktiež slúchadlá s funkciou bezdrôtového dobíjania. Podložka váži 320 gramov a meria 240 x 86 x 15,5 mm. Na pracovnom stole teda obsadí dosť miesta.

V útrobách nabíjačky sa nachádza 6 indukčných cievok, vďaka ktorým je možné nabíjať tri mobilné zariadenia súčasne. Jedna z plôch je výlučne určená pre dobíjanie hodiniek Galaxy Watch 3, Galaxy Watch Active a Active 2.

wireless charger trio
Foto: samsung.com/sec

Výkon nabíjačky dosahuje 9W, resp. 5W pri univerzálnom štandarde Qi. Poradí si aj s nabíjaním smartfónov iPhone, a to výkonom 7,5W. Nabíjanie môže prebiehať cez ochranný kryt zariadení, ktorý ale nesmie byť hrubší ako 3 milimetre.

Ak by sa predsa len nabíjačka zahriala, jej výkon automaticky a bezpečne poklesne. Nabíjačka má ďalej LED svetlá pre indikáciu nabíjania a dokonca tiež funkciu plánovaného automatického zapnutia a vypnutia.

Wireless Charger Trio nie je lacným príslušenstvom. Okrem toho, potrebu nabíjať tri veci súčasne asi nebude mať každý zákazník. Kto však predsa len chce, bude mať možnosť.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať