pixel

Google Pixel 5 má problém: Zákazníci poukazujú na medzeru medzi displejom a konštrukciou

Najnovší smartfón z produkcie Google, model Pixel 5, si po oficiálnom predstavení postupne razí cestu k zákazníkom. Pár z nich však natrafilo na problém.

Najnovší smartfón z produkcie Google, model Pixel 5, si po oficiálnom predstavení postupne razí cestu k zákazníkom. Pár z nich však po vybalení zariadenia zistilo, že s jeho konštrukciou nie je všetko úplne v poriadku.

Zákazníci si všímajú medzeru medzi obrazovkou a hliníkovým rámom zariadenia. Medzera bol spozorovaná na rôznych miestach, najčastejšie v blízkosti prednej kamery, ale aj pri zásuvke na SIM kartu a v ďalších oblastiach.

Foto: XDA fórum

Na problém upozornil server AndroidPolice s tým, že rovnakým problémom trpí aj ich smartfón Google Pixel 5, ktorý recenzovali. Počet sťažností nie je veľký, no pravdou je, že postupne pribúdajú na oficiálnom fóre pre produkty Pixel a taktiež na fóre webu XDA Developers.

Foto: XDA fórum

Google Pixel 5 je smartfónom vyššej triedy, ktorý by mal byť po konštrukčnej stránke bezchybný. Medzera nevyzerá dobre, hromadí sa v nej prach a nečistoty a otázna je tiež deklarovaná odolnosť voči vode. Tekutina by mohla, teoreticky, cez medzeru vniknúť do útrob zariadenia.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok
Google Pixel 5
Foto: XDA fórum

Podľa dostupných správ sa displej od konštrukcie neoddeľuje postupne počas používania. S takouto chybou prišiel už od výroby. Môžeme špekulovať, že pri výrobe nebola aplikovaná dostatočná vrstva lepidla, poprípade nebol predný panel s obrazovkou na konštrukciu prilepený správnou silou.

Ak by sa tieto dohady potvrdili, chyby v procese výroby by sa mali dať ľahko odstrániť. AndroidPolice oslovil spoločnosť Google, tá sa ale zatiaľ k uvedenej komplikácii nevyjadrila.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať