Huawei môže v budúcnosti predať svoju dcérsku spoločnosť Honor, tvrdí známy analytik

Kuo uvádza, že jedným z najefektívnejších spôsobov, akým by spoločnosť mohla vyriešiť časť svojich problémov, je predaj dcérskej spoločnosti Honor.

Huawei to od uvalenia sankcií zo strany Spojených štátov amerických rozhodne nemá ľahké. Nie je vylúčené, že situácia bude v blízkej budúcnosti pre čínskeho giganta dokonca až natoľko nepriaznivá, že sa môže rozhodnúť predať svoju vlastnú podznačku – Honor. S týmto záverom prišiel známy analytik Ming-Chi Kuo, píše server Gizchina.

Kuo uvádza, že jedným z najefektívnejších spôsobov, akým by spoločnosť mohla vyriešiť časť svojich problémov, je predaj dcérskej spoločnosti Honor. Tento krok by údajne nebol výhodný len pre Huawei, ale aj pre partnerov. Honor má svoju hodnotu, preto by sa o ňu mohol zaujímať nejeden investor.

Ak by sa dcérskej spoločnosti podarilo si túto hodnotu udržať či zvyšovať a stala by sa samostatnou jednotkou, mohla by sa zamerať na produkciu nielen cenovo dostupnejších mid-range smartfónov, ale aj prémiovejších modelov. Týmto spôsobom by sa dokázala nielen citeľne obohatiť, ale aj zvýšiť svoj podiel na trhu.

Huawei má budúci rok vyrobiť podstatne menej smartfónov

Viacero analytikov aktuálne predpovedá, že Huawei budúci rok predá podstatne menej smartfónov, pričom v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov vraj môže klesnúť až na siedmu priečku. Z tohto, pochopiteľne, budú benefitovať ostatní výrobcovia, ako napríklad Samsung či Apple. Menší podiel Huawei logicky predstavuje väčší podiel ostatných spoločností.

Či sa Huawei skutočne rozhodne pre takýto razantný krok, nevieme.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať