Mali ich recyklovať, namiesto toho ich predávali: Apple žaluje firmu za krádež 100 000 iPhonov

Apple žaluje spoločnosť GEEP Canada, ktorá jej mala pomôcť s recykláciou vyradených zariadení. Celkovo má ísť o najmenej 103 845 iPhonov, iPadov a Apple Watch.

Apple žaluje spoločnosť GEEP Canada, ktorá jej mala pomôcť s recykláciou vyradených zariadení. Celkovo má ísť o najmenej 103 845 iPhonov, iPadov a Apple Watch. Apple tvrdí, že sklady GEEP opustilo aspoň 5,3 tony Apple zariadení, ktoré mali byť zničené a recyklované.

Apple mala spoločnosti medzi januárom 2015 a decembrom 2017 zaslať cez 500 000 iPhonov, iPadov a hodiniek Apple Watch. Keď však výrobca elektroniky spravil vo firme audit, zistil, že až 18 % zo zariadení sa stále pripája na internet cez siete operátorov. Je však pravdepodobné, že používať sa môže aj väčšie percento, ktoré však nedisponuje dátovou konektivitou.

Kritici tvrdia, že opätovný predaj je ekologicky šetrnejší než proces recyklácie. Apple je však proti. Podľa americkej spoločnosti nie je v poriadku, ak tretia strana predáva zariadenia, ktoré nemusia spĺňať prísne štandardy Apple alebo vôbec nemusia byť bezpečné.

Produkty zaslané na recykláciu už nie sú adekvátne na predaj spotrebiteľom. Ak budú vybavené neoriginálnymi súčiastkami, môžu predstavovať riziko,“ konštatuje sa Apple. Od spoločnosti GEEP teraz žiada náhradu škody vo výške 31 miliónov dolárov. GEEP na druhú stranu popiera akékoľvek nekalé praktiky a z krádeže telefónov viní 3 zamestnancov.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Apple so spoločnosťou GEEP okamžite ukončila spoluprácu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať