Zuzana Čaputová

Huawei reaguje na vyjadrenie prezidentky Čaputovej: Odmietame neoverené obviňovania

Prezidentka Slovenska, Zuzana Čaputová, nedávno na základe odporúčania od tajnej služby vyhlásila Huawei za rizikovú spoločnosť.

Prezidentka Slovenska, Zuzana Čaputová, nedávno na základe odporúčania od tajnej služby vyhlásila Huawei za rizikovú spoločnosť. Zašlo to až tak ďaleko, že sa odmietla zúčastniť prebiehajúcej konferencie GLOBSEC v prípade, ak jeho súčasťou bude aj čínsky gigant.

Huawei bezpečnosť neberie na ľahkú váhu, čoho dôkazom sú rôzne bezpečnostné audity, ktoré firma podstúpila. V súvislosti so situáciou týkajúcou sa GLOBSEC nám spoločnosť zaslala stanovisko, v ktorom odmieta neoverené obviňovania Huawei zo špionáže a prezentovania spoločnosti ako rizika pre národnú bezpečnosť v ktorejkoľvek krajine.

Stanovisko Huawei v plnom znení nájdete nižšie.

„Rázne odmietame tieto neoverené obviňovania spoločnosti Huawei zo špionáže a prezentovania spoločnosti ako rizika pre národnú bezpečnosť v ktorejkoľvek krajine. Tieto tvrdenia sú bez relevantných dôkazov, nie sú založené na žiadnych skutočnostiach a poškodzujú reputáciu značky Huawei. Kybernetická bezpečnosť je a vždy bola našou najvyššou prioritou. Máme dostatok dôkazov z celého sveta, ktoré potvrdzujú, že naše výrobky a riešenia sú bezpečné. V skutočnosti sme najviac testované technologická spoločnosť zo všetkých. V 30-ročnej histórii našej spoločnosti sa nikdy nepreukázalo, že by sa Huawei dopustil akéhokoľvek porušenia kybernetickej bezpečnosti. Vďaka tejto príkladnej skutočnosti sme dôveryhodným partnerom pre všetky hlavné telekomunikačné spoločnosti na celom svete. V spoločnosti Huawei sa snažíme byť stabilným a zodpovedným partnerom. K spolupráci s našimi partnermi pristupujeme vždy profesionálne, držíme sa faktov a plníme dohody. Vždy dodržiavame všetky platné zákony a predpisy. Podnikáme otvorene a transparentne. Počas práce s Globsecom sme nenarazili na žiadne problémy, avšak neradi by sme sa nechali zatiahnuť do ničím nepodložených konšpiračných teórií, ktoré sú založené na neoveriteľných tvrdeniach.

Preto bolo, po vzájomnej dohode oboch strán, marketingové partnerstvo spoločnosti Huawei na konferencii Globsec 2020 oficiálne zrušené.“

Total
68
Zdieľaní
Total
68
Zdieľať